Що турбує жителів кількох сіл Тальнівської громади, дізнавалися представники місцевої влади

► Спілкуючись з людьми

Ми продовжуємо їздити у села Тальнівської громади, аби почути, які проблемні питання озвучують люди перед посадовцями на особистих прийомах громадян.
21 вересня у села поїхали секретар Тальнівської міськради Євгеній Безталанний, заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський, старости округів Михайло Капериз та Тетяна Гудзенко.
Так, Євгеній Безталанний поїхав у Лоташеве, сюди ж прибув і Михайло Капериз. Жителі цього села та сусідньої Піщани змогли поспілкуватися з обома представниками влади. Зокрема, молода мама Марина Чернятевич розповіла, що віднедавна почала водити сина до дитсадочка «Веселка». Вона зазначила, що у садочку все чудово, щодо його роботи нарікань нема, єдине – не вистачає іграшок. «Садок працює справно, але якби іграшок було трохи нових, бо на кількох хлопчиків мають 3 машинки, – звернулася до керівництва Марина. – У садку бачу ще ті, якими сама колись гралася». На це Михайло Володимирович відповів, що керівник закладу повинен звернутися до свого керівництва чи шукати підтримки спонсорів.


Марина Чернятевич зазначила, що було б добре, якби після того, як РЕМівці обрізають у Піщаній гілля біля електромереж, його прибирали. Євгеній Безталанний відповів, що цю інформацію повідомить керівнику КП «Тальне-Сервіс» Віталію Марченку, можливо, пустять щепоріз, аби перебити гілля.
Адміністраторка Євдокія Ковбасенко, як і присутні на прийомі її односельці, в один голос попрохали відновити вуличне освітлення у селі.
– Раніше люди були категорично проти, щоб вулиці освітлювалися. Тоді думали, що ворог може обстрілювати, помітивши, що в селі світиться. Тепер думку змінили – хочуть, щоб у темну пору, починаючи з 1 жовтня, ліхтарі світили, – сказала Євдокія Василівна.
– Виходиш на вулицю – хоч в морду вдар, – додала одна із жінок. – А людям на роботу як іти?
На це посадовці рекомендували адміністратору написати лист-відношення на адресу керівника «Водоканалу» Володимира Гречки, адже вуличне освітлення і його обслуговування – у підпорядкуванні цього комунального підприємства.


Заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський разом із старостою округу Тетяною Гудзенко відвідали Білашки. Тут жителів села хвилювало одне найбільш болюче і давно проблемне питання – це облаштування потрібних тротуарних доріжок вздовж автодороги державного значення Н-16, що пролягає через центр їхнього населеного пункту. Житель Білашок Анатолій Ковтун запитував у посадовців, «чи не пропали ті гроші, що були виділені на проєкт пішохідної доріжки». Зі слів чоловіка, про те, що повинні були виділити ці кошти, раніше повідомляла жителів Білашок колишня голова села Любов Чмига. Посадовці відповіли, що спочатку потрібно перевірити достовірність цієї інформації. Додамо, що журналісти нашого видання вже випустили матеріал «Як колишня голова одного із сіл на Тальнівщині «прошляпила» можливість облаштувати тротуари» від 11.06.2021 р., де заступник міського голови Олександр Маринченко на зустрічі із жителями Білашок повідомляв, що колишня сільська голова Любов Чмига, «обмежилася написанням листів у Службу автомобільних доріг Черкаської області, а не добивалася, як робили сільські голови Тальянок та Легедзиного. Хто ходив за проєктантом, набридав, то там і зробили тротуари через усе село».


До того ж, облаштування тротуарних доріжок на цій дорозі є неабияким складним питанням, адже його потрібно було вирішити ще тоді, коли створювали проєкт цієї дороги і ремонтували її. Крім того, у зв’язку з теперішнім станом ймовірність вирішення цього питання ускладнюється в рази.
Юрій Свідерський ще завітав до місцевої бібліотеки та будинку культури, де пообіцяв з’ясувати питання стосовно збільшення лімітів на опалення приміщення. Побував посадовець і в Білашківській гімназії, де, як поінформував директор навчального закладу, ситуація стабільна, діти навчаються у змішаній формі.

Ольга ОСІЯНЕНКО, Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: У Тальному церкву московського патріархату невідомий розмалював символікою окупантів

Читайте нас також в Telegram!

28.09.2022 09:34
Переглядів: 1247
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.