Тальнівська влада не організовувала заходів до Дня соборності

На святкування Дня соборності України прийшли 30 тальнівців. Переважно це члени ВО “Свобода”, БПП Петра Порошенка, Радикальної партії, активісти “Майдану”, спілки ветеранів та учасників АТО, прихожани храму святих апостолів Петра і Павла УПЦ Київського патріархату.

Заходи розпочалися у Петропавлівському храмі УПЦ Київського патріархату молитвою за Україну.

“Україна це теж наша мати, яка породила нас, яка плекає нас. І обов’язком нашим є її любити і поважати”, – зауважив настоятель храму отець Михайло Василюк.

У промові він вкотре наголосив, що патріотизму без духовності немає. Після завершення отець Михайло відправив панахиду за загиблими у російсько-українській війні.

Незважаючи на це, перші особи району проігнорували молитву. Вони навіть не змогли організувати захід присвяченій цій знаменній події.

Після церкви заходи продовжилися біля меморіалу загиблим землякам на Майдані та у зоні проведення АТО. Тут уже зібрався більший гурт людей. Є навіть ті, хто брав участь у першому “живому ланцюгу” єднання 1990 року. Вони не виступають. Першим слово бере Олександр Лущан із “Свободи”. Потім виступив міський голова Олексій Юрченко із закликом до об’єднання з “єдиною мовою, єдиною вірою, під єдиним прапором”.

“А де ж ті патріоти із “Громадянської позиції”, “Батьківщини”, “Справедливості”, “Укропу”? “Афганці”, де? Де самооборона, рада ветеранів війни та праці?” – запитують один в одного учасники акції. Відповіді нема.

Від влади прийшли лише міський голова Олексій Юрченко, голова районної ради Валентина Любомськата депутат обласної ради Володимир Копійченко з родинами.

Учасники заходу заспівали легендарну пісню, написану 100 років тому поетом Михайлом Вороним, – “За Україну, за її волю” і, взявшись за руки, утворили символічний “ланцюг єднання Українських земель”.

Зауважимо, 22 січня українці вшановують дві важливі події.Цього дня 1918 року проголошено незалежність Української Народної Республіки, а рівно за рік після цієї знаменної події відбулося проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Історичні українські землі об’єдналися.

Олег ШАТАЙЛО

23.01.2017 11:59
Переглядів: 1250
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.