''Пропоную залишити мінімум, надбавки повикидати''

Вчора на засіданні бюджетної комісії та Президії Тальнівської райради депутати дискутували з кількох важливих для району питань: про ранг та оплату праці голови райради та доцільність її обрання.

На рахунок останнього вже зорієнтувались, тому 28 серпня 14 депутатів Тальнівської райради ініціювали зібрання 35 чергової сесії з вимогою провести її 13 вересня у пʼятницю, обумовивши це тим, що терміново потрібно обрати голову райради.

Сьогодні ж обговорювали оплату праці голови Тальнівської райради у разі її обрання.

– Оплата праці голови складається з ставки згідно закону – 14 тисяч гривень, надбавка за вислугу років (стаж державної служби), надбавка за високі досягнення праці розмірами до 50%, і преміювання (не менше 10%), ранг. При відпустці голові райради надається допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу, та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, – повідомив присутніх Віталій Карпук, керуючий справами апарату Тальнівської райради.

І тут почалось найцікавіше – обговорення оплати праці голови.

-Пропоную залишити мінімум, надбавки повикидати. Щоб тоді нам не було соромно перед громадянами. Я не хочу знову опинитися у дурній ситуації як останні три роки, так само як і мої колеги. Коли середня зарплата по району близько 7 тисяч гривень, а у голови надзвичайно висока. Тому, якщо в сумі виходить 16 тисяч гривень у голови (без високих премій та надбавок) це нормально? – бере слово Ігор Новицький, депутат Тальнівської райради.

Сергій Тульчинський додає: -Он працівники фінансового управління із великим стажем отримують 7 тисяч гривень і на посаді 20 років. При тому, працюють з мільйонним оборотом коштів.

Ігор Новицький зауважує: -Голова райради це тільки 30% навантаження. Притримуюсь того: хто більше і результативно працює – отримує більше. Ми пів року працювали без голови райради і нікуди не скотились, лише зекономили, – Його підтримують й інші депутати. Але додають, що теж за фіксовану зарплатню голови, премію нараховувати лише тоді, коли є дійсно досягнення у роботі і вони помітні.

-Треба щоб і ми знали, і люди чітко яка зарплата буде в голови, – додає Тульчинський.

На бюджетній комісії більшість депутатів підтримали рішення аби новообраній голові райради законно виплачувати офіційну ставку, ранг, вислугу, але скасувати доплати за інтенсивність, напруженість праці. Премію лишити, але у розмірі 10%. Нагадаємо, це питання виноситься на розгляд сесії, тому як голосуватимуть депутати вам повідомимо згодом.

Після бюджетної, була Президія. Де більш конкретніше обговорили чи взагалі доцільно обирати голову райради зараз.

-Нам треба очільник району, який дійсно працюватиме з інвесторами, який дійсно матиме підтримку серед народу, – розпочав Олександр Дімітров, депутат Тальнівської райради.

На що йому запелював Ігор Новицький, депутат Тальнівської райради, висловивши свою чітку позицію:

-Краще без керівника, ніж з поганим керівником. Можна без кого завгодно, якщо це не та людина, яка має бути на цій посаді. Був Василь Клименко тут головою адміністрації, то на мій субʼєктивний погляд, і з ним багато людей погоджуються, то краще, щоб його тут не було. Ми побачили до чого він докотив район: прокуратуру, податкову забрали. Приходимо на комісію, а він сидить за столом ручкою грається, у телефон заглядає, картини розглядає, участі у роботі ніякої не бере. Його щось спитаєш, пропонуєш записати, а він: «ага, запамʼятаю» і забувся. Це було пусте місце, гірше з ним чим без нього. І Любомська, і Клименко тільки завалювали інвестиції, навіть не спромоглися зацікавити внутрішнього інвестора з району. Щоб щось тут побудувати, ми часто в районі не могли взяти жодної довідки, постійно «палиці в колеса». А коли я про це говорив Любомській і Клименку, вони віджартовувались і казали що то «не їхні повноваження». Ось які вони інвестиції робили! Обіцяли усім 4 роки міфічний сміттєпереробний завод збудувати і залучити інвесторів з усієї Європи. Як результат – ні заводу, ні інвесторів! Я хочу щоб на посаду голови райради і голови РДА прийшов справжній господарник, той у кого на підприємстві супер, на подвірʼї супер та ще й економіст або гарний управлінець, або, той хто показав свою роботу, дороги, інвестиції, – наголосив Новицький.

Покладаємо величезну надію на наших депутатів, яким люди довіряють не один рік. Ми пожили при правлінні Валентини Любомської, Василя Клименка та інших. Останньою була Любомська, яка запамʼяталась людям своєю зажерливою зарплатнею, скандалами та бездіяльністю. І що знову? Любомська пхнеться на посаду голови райради! Шановні депутати, від імені громади та людей, інтереси яких ви представляєте, на сесії зробіть правильний вибір, але упершу чергу подумайте за народ, який на вас покладається. Не треба нам другої каденції бездарності.

Анна ДРАГУН

Нагадаємо : ”Кишеня ширше, корона більша, трон масштабніше”

11.09.2019 15:18
Переглядів: 1891
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.