Освітній галузі Тальнівського району катастрофічно не вистачає коштів на заробітну плату та енергоносії

Станом на 10 липня учителям виплачено лише 60% відпускних.
За офіційними даними, не вистачає 3,5 мільйона гривень освітньої субвенції на зарплату, в тому числі і на відпускні педпрацівникам.
Якщо при цьому голова райдержадміністрації Василь Клименко і голова районної ради Валентина Любомська кивають на державу, мовляв, це вона недодає, то є ще й інша заборгованість по галузі, яка фінансується з районного бюджету.
Зокрема, з місцевого бюджету не вистачає 2 мільйони 162 тисячі гривень на зарплату з нарахуваннями обслуговуючому персоналу шкіл (техпрацівники, завгоспи, кочегари і т.д.) та 3 мільйони 637 тисяч гривень на енергоносії (газ, тверде паливо, електроенергія).
Як виходитимуть Клименко і Любомська із критичної ситуації невідомо, адже в районному бюджеті є всього 700 тисяч гривень.
Проблема ще й в тому, що через відсутність коштів не проводяться тендери на закупівлю палива, а до початку опалювального сезону залишилося три місяці.
Чи проводили в адміністрації наради із цього приводу, на сайті РДА інформація відсутня, зате там пишуть про участь голови адміністрації Василя Клименка та голови районної ради Валентини Любомської у всіляких культурних заходах.
Олександр ГРИГОРУК

