Нецільове використання палива та плани закрити всі ФАПи: результати перевірки Тальнівської первинки

Після звільнення Ганни Данилюк, директорки первинки, влада створила комісію та провела перевірку, як використовувались бюджетні кошти у Тальнівському ЦПМСД на Черкащині. Результати на черговому засіданні виконкому Тальнівської міськради 18 серпня озвучила начальниця управління фінансів Наталія Шпичак. Так, за її словами, виявили невідповідність ведення бухгалтерського обліку, ряд документів були оформлені з помилками. Також Наталія Вікторівна повідомила, що торік від суми у 3 млн 673 тис. гривень, які були виділені на первинку з бюджету громади, заклад витратив на матеріали – 1,8%, медикаменти – 17,4%, харчування (дитяча суміш) – 0,12%, на енергоносії – 40,6%, на зарплатню з нарахуваннями – 37,8%, а от у розвиток галузі вклали 3,5% від загальної суми. В той же час понад 18 млн грн надійшли до медзакладу від Національної служби здоров’я – 95% коштів пішли на виплату зарплатні. Подібну картину під час перевірки побачили, як каже Шпичак, і за рік поточний:
– Політика первинки була такою, що всі кошти, які дає НСЗУ, мають витратити на заробітну плату і все. А розвиток і далі – все лягало на громаду. Зарплата була по-максимуму: виплачувалися і надбавки, і премії, і позачергові виплати, заплата у лікарів була від 20-ти і до 50 тис. грн, середня – орієнтовно 22 тисячі гривень, – сказала Наталія Вікторівна. – Схема нарахування зарплатні частково суперечила законодавству. Тут був і колективний договір, і тарифна сітка, а мало бути або те, або інше. До тарифних коефіцієнтів підхід був не згідно законодавства: встановлювався не відповідно до посад, а як кажуть, персонально. Щаблів – від найвищого і далі до нижчого – не було. Ми пропонуємо внести зміни до колективного договору в частині оплати праці, переглянути тарифні коефіцієнти та встановлені розряди, які примінялися до працівників. Після перегляду сума, яка раніше виділялась на зарплату, має зменшитися. Ці кошти можна спрямувати на розвиток галузі. Також політика медзакладу була такою, щоб закрити всі ФАПи, а службу утримувати тільки в Тальному, щоб вона не мала права виїжджати на села.
Щодо бензину і його списання, були порушення з боку керівника – бензин на автотранспорт списувався невідповідно до документів. Ми маємо встановити контроль за оформленням використання службового транспорту, – зазначила вона.
– Якщо 10-15% коштів від НСЗУ будуть вкладати в розвиток первинної ланки – хай отримують високу зарплату, ніхто не заперечує, – взяв слово міський голова Василь Сідько. – Але якщо «проїдати» і нічого не робити – це інше. Первинка зараз відстає від вторинки. Наразі первинна ланка заробляє від НСЗУ, в порівнянні з минулим роком, у 2 рази більше коштів, яких вистачить і на обладнання, і на зарплату.
– Ми б хотіли, аби щоквартально, до 20 числа місяця, наступного за звітним, до управління фінансів подавали звіт про виконання фінансового плану, – зазначила Шпичак. – І не тільки первинка, а й вторинка. Це державні кошти і ми маємо володіти інформацією, куди вони їх витрачають, – сказала вона.

Марта ДОВЖУК

Читайте також: Чому депутати не підтримали звіт директорки Тальнівської первинки

Читайте нас також в Telegram!

25.08.2022 10:24
Переглядів: 2288
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.