Наймолодший майстер спорту в Україні з бодібілдингу тренує діток у рідному Тальному (Відео)

«Талант – це лише 10 відсотків успіху, а решта – щоденна виснажлива робота»

18-річна Марина Гончаренко з Тального, яка нещодавно отримала звання майстра спорту з бодібілдингу (до речі, наймолодша серед майстрів в Україні), абсолютна чемпіонка області, чемпіонка Європи та світу з фітнесу, віднедавна працює тренером з гімнастики, акробатики та фітнесу в громадській організації «Giga Sport Line». З 6-річного віку дівчина професійно займається цим видом спорту: спочатку у відомої тренерки на Тальнівщині Ірини Присяжнюк, а з 11 років і понині тренується з Антоніною Оробець, тренером з Черкас.

З вибором майбутньої професії Марина не вагалась – зараз вона студентка 2 курсу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, навчається на факультеті «Фізичної культури, спорту та здоров’я» і паралельно вчить своєї майстерності дітей.


Ми завітали в спортзал до Марини, щоб подивитись як проходять заняття, дізнатись секрети мотивації та спортивного успіху. Діток було небагато – семеро. Дехто прийшов вперше, а деякі займаються вже давно (перейшли до Марини від інших тренерів). Форма одягу у дітей проста: шорти, футболка, шкарпетки. Для того, щоб заняття були більш продуктивними, для сильніших у цьому спорті дітей тренерка інколи використовує обважнювачі — це спеціальний пояс або манжети, у які вшитий вантаж (пісок). Надягаючи ці важки під час тренування, збільшується навантаження на групи м’язів. В результаті подібних занять можна відзначити зростання швидкості, сили, витривалості та технічності.


– Я розумію своїх підопічних, як ніхто. На мою думку, спорт їх дисциплінує, загартовує, вчить витривалості та вмінню долати перешкоди, – говорить молода тренерка. – Хочу передавати свої вміння та знання дітям, які також мають бажання займатись спортом. Спочатку я займалась з дітками в Будинку культури, а 2 місяці тому перейшла в «Giga Sport Line». Груп уже вистачає. В кожну з них ходять від 5 до 15 дітей різного віку, зросту та вагової категорії. Для кожного даю різні навантаження, дивлячись, хто що може і вміє. Оскільки я ще навчаюсь в університеті, то ми домовлялись з батьками, що я буду приїжджати на вихідні тренувати дітей, а вже влітку, коли навчання закінчиться, буду проводити заняття на постійній основі.
Дівчина впевнена, що одна із основних рис характеру, що надважливі для гімнасток – працелюбність. Адже маючи ідеальні зовнішні параметри, хист до спорту, можна так ніким і не стати, жаліючи себе. Талант – це лише 10 відсотків успіху, а решта – щоденна виснажлива робота.


– Важливо, аби над результатом у єдиній команді працювали діти, тренер та батьки одночасно. Ось у мене найкращим мотиватором завжди була мама. Вона завжди мене підштовхувала до занять, підтримувала і допомагала, постійно супроводжувала на змаганнях. Я дуже їй вдячна за це. Вона для мене найкращий тренер. Зараз я живу спортом і мені дуже подобається те, що я роблю, – з гордістю каже Марина. – Часто після перших 2-3 тижнів занять батьки уже очікують результатів. Потрібно розуміти, що нічого відразу не буває. Адже розтяжки, шпагати – це все індивідуально. Найперше, майбутнім гімнасткам потрібно зрозуміти – ніколи не можна опускати руки. Чи не найбільше досягти хороших результатів гімнасткам заважає лінь. Якщо дитина працьовита, старанна, то вона розвине гнучкість, розтяжку і пильність.


Свої щоденні тренування дівчина не припиняє. Вона продовжує ходити на заняття до тренерки Антоніни Оробець та, аби не втрачати фізичної підготовки під час карантину, займається також вдома.
– Тренування ніхто не відміняв. Зараз, як і раніше, я продовжую удосконалювати свої вміння. Є елементи, які я ще не вивчила. В день обов’язково одна година акробатики та година на силові вправи в тренажерному залі. Не менш важливо дотримуватися режиму та раціону харчування. Так як фітнес складається з двох частин – танець і оцінка тіла, то перед змаганнями не завадить трошки посидіти на суворій дієті, тренуватись більше, ніж зазвичай, і менше часу виділяти на відпочинок, – каже Марина Гончаренко.


В найближчому майбутньому дівчина хоче відкрити власну дитячу спортивну школу. Залишається лише побажати, щоб її мрія збулась, щоб престижних змагань і підкорених вершин як у її власному, так і в житті її вихованок-гімнасток було побільше.

Катерина КІХТЕНКО

01.02.2021 13:40
Переглядів: 3026
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.