Тальнівчанин розповів про своє захоплення йогою

21 червня святкують Міжнародний день йоги поціновувачі цього виду спорту. Ми поцікавилися, чи займаються йогою на Тальнівщині.

25-річний тальнівчанин Максим Федоренко розповів, що спочатку вподобав Кунг-Фу і Тайський бокс, а з часом захопився йогою наскільки, що почав її вивчати. Після 4-річного практикування цього мистецтва зараз хлопець ділиться своїм досвідом з іншими охочими. Він проводить заняття з йоги у приміщені ГО «GigaSPORTLine» три рази в тиждень вранці і ввечері.

– Поза «Лотоса». Закрили очі, вирівняли спину, зробили глибокий вдих і видих, розслабилися. Зосереджуємося на процесі дихання, відчуваємо, як поступає кисень до легень…, – так проводить заняття Максим. У приміщенні звучить приємна заспокійлива музика, а п’ятеро жіночок старанно виконують вправи, які показує їм хлопець. Якщо раптом одну із йога-асан виконати тяжко, то Максим допомагає дівчатам, наприклад, під час розтяжки. А вкінці заняття всі учасники стають в коло і по черзі постукують один одного долонями, так ніби розслабляючи тіло.

– Йогою можна займатися у будь-якому віці. Проте варто шукати свій внутрішній баланс. Всі вправи виконувати поступово і по мірі можливості, щоб не нашкодити собі. Як знаємо, що занадто – то не здраво. Взагалі йога – це не лише фізичні вправи, а й духовне налаштування, медитації, правильне харчування, правильний спосіб життя. Проте, до прикладу, я не дотримуюся всіх цих положень, а виокремив для себе основні характеристики і дотримуюся їх. Ось кожного дня встаю о 7 годині ранку, починаю з фізичних вправ, потім медитація 5 хвилин. Також роблю дихальні вправи (Пранаяма), вони дуже корисні, особливо під час цієї пандемії. І ще веду щоденник, – розповідає Максим.

Хлопець дуже захоплюється своїм наставником Володимиром Скубаєвим, майстром Кунг-Фу, чемпіоном вищої йоги в Азії та найгнучкішою людиною планети 2016 року. Максим намагається його наслідувати. Розповідає, як навчався в нього. Він навіть жив у «Майстерні бойових мистецтв і вищої йоги», щоб якнайбільше освоїти знань з йоги. Тепер молодий йог знає, що, займаючись йогою, можна вилікувати хребет, який є «володарем всього тіла людини», налагодити роботу серцево-судинної системи та багато іншого.

– Раджу займатися йогою всім. Адже йога – це спосіб життя, якщо ти йог, то йог у всьому. Це дуже корисно для опорно-рухової системи організму, для м’язів. До мене приходять здебільшого дівчата. Зараз вже є перші результати нашої співпраці. Жіночка у віці після приблизно двох місяців відвідувань моїх занять почала присідати, хоча раніше вона не могла цього зробити. Також у дівчат перестали боліти спини. Взагалі з першого заняття йогою відчувається полегшення, зменшуються больові відчуття. Проте, заняття потрібно відвідувати регулярно, щоб зафіксувати свої досягнення, – каже Максим.

Хлопець займається Юддха-йогою. Каже, що завдяки заняттям з йоги він навчився отримувати задоволення від життя. Максим став по-іншому ставитися до природи – почав насолоджуватися енергією сонця, вітру і дякувати за це.

Хлопець також практикує лікувально-профілактичний масаж, каже, що люди отримують оздоровчий та заспокійливий ефект після його виконання.

Ольга МОСКАЛЕНКО

21.06.2021 09:00
Переглядів: 830
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.