На Тальнівщині працює банда «чорних» лісорубів

Цього разу сліди діяльності любителів незаконної наживи побачили фермери та одноосібники села Зеленьків, що на Черкащині. Як каже спеціалістка з надання адміністративних послуг Оксана Удачна, тривогу забили фермери, які приїхали орати свої поля, а там, попід лісопосадку, валяються дубові гілки. «Я відразу повідомила сільського старосту, – каже Удачна, – люди бачили ще числа 9, що там стояла «одинадцятка» сріблястого кольору, а потім увечері, коли стемніло, спускався звідти без світла Рено «Трафік» білого кольору. Це те, що люди знають».
Такі випадки зухвальства «лісорубів» на Тальнівщині непоодинокі. Минулого року восени, а потім у березні були зафіксовані незаконні вирубки дерев, в основному цінних порід – дуба й акації. «Зі сторони Новоархангельської границі дуби в захисних лісосмугах уже вирізали, тепер перейшли на Білашківську», – стверджує адміністраторка. І це тільки в одному селі.


Правоохоронці, які мають карати тих, хто незаконно рубає дерева, насправді безсилі. А все тому, що захисні лісосмуги на полях залишилися нічийними – їх не передали ні міській раді, ні орендарям. Цим і користуються зухвальці, які заробляють незаконним промислом великі гроші. Наприклад, лише цього разу ними було вирізано до 20 дубів 60-100-річного віку. Про це свідчить діаметр пеньків, які залишилися на місці крислатих красенів. Всю ділову сировину (від 3-5 метрів) з кожного дерева вони встигли вивезти. На місці злочину залишили акуратно складені крони дерев, напевне, планували вивезти і їх. Зрозуміло, що працювала ціла група людей, з хорошими пилками, а для вивезення була задіяна спеціальна техніка.


– Будемо проводити експертизу та шукати, хто це зробив. Обов’язково зробимо все, що від нас залежить. Зараз нам необхідно зробити зразки зрізів кожного дерева, щоб можна було співставити з предметом злочину, – коментує Олександр Біленко, заступник начальника сектору дізнання Звенигородського районного відділу поліції.
На місці злочину в понеділок 18 жовтня працювала слідчо-оперативна група у складі 5 чоловік, на чолі з керівником ВПД (відділу поліцейської діяльності) №1 Звенигородського РВП Максимом Донцем.
– Про розмір збитків говорити рано, – каже Олександр Маринченко, заступник Тальнівського міського голови, – лише зрозуміло, що рахунок іде не на сотні чи тисячі гривень. Чи візьмуть на облік та знайдуть застосування деревині, що залишилася на місці злочину, невідомо. У четвер вранці заступник міського голови запевнив, що вона пиляється й складується.


Зауважимо, за статтею 246 Кримінального Кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією незаконного добутого.

Ліна ЯЛОВСЬКА

27.10.2021 11:14
Переглядів: 1638
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.