На одній із вулиць у Здобутку, що на Тальнівщині, оселились лелеки

На краю вулиці Молодіжної у Здобутку вперше високо на електроопорі збудували гніздо лелеки. Допомогли їм у цьому місцеві жителі Юрій Мороз та Володимир Рабущиць. Якщо раніше птахи сиділи на опорі разом, то зараз застати їх обох тут важко: крилата матуся висиджує потомство, тож таткові доводиться працювати за двох.
– Вони по всій вулиці літали, сідали на стовпи, коло хати Орлів крутились, бо там, видно, затишок і ліс. А тут вітряно. Такі були вітри – як вони мужньо трималися. А це зараз дощі йдуть. Душа за них болить, – розповідає жителька села Тетяна Жоломко. Саме біля її подвір’я і оселилися довгоногі «сусіди». – Юра і Володя побачили, що вони тут крутились, прийшли, запитали, чи можна для них на стовпі облаштувати місце. Звісно, я погодилася. Це природа, хай живуть. Кажуть, що це гарний знак, це благодать. Вони зварили «зонтік» – колесо від велосипеда взяли, закріпили там його, щоб не контактувало з електрокомунікаціями.


За птахами, каже Тетяна Петрівна, спостерігає щодня. Приходять подивитися на диво природи односельці, прибігають діти, з цікавістю заглядають, фотографують.
– Як виходжу з хати, – розповідає Жоломко, – кожен раз бачу, чим займаються лелеки, бачу їх поведінку. Як він догоджав, як носив прутики, а вона складала. Якщо він приніс не таку соломку, то вона викидала. Як він захищав, бо тут і конкуренти прилетіли, як вони тут клекотіли, билися. Спочатку йшло грубе будівництво, а тоді вже всередині – ущільнення. Як треба були більші прутики, то носив десь із лісу, а дрібні, то збирає неподалік: ходить по посадці, по городах. А оце останній час чи він більше полює, що їй харчі носить – його нема. Надвечір тільки побачиш його у гнізді, повертається додому, охороняє.

Ольга ОСІЯНЕНКО

30.05.2021 09:00
Переглядів: 501
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.