Майстриня з Тального виготовляє квіти у зріст людини

«Стараюсь всі роботи виконувати з хорошим настроєм і позитивними емоціями»

33-річна Оксана Тицькун з Тального виготовляє квіти, що не в’януть і прикрашають інтер’єр. Ростовими квітами з ізолону та фоамірану майстриня займається декілька років та вже встигла підкорити ці матеріали і тепер виготовляє з них декоративні троянди, іриси, піони, лілії, орхідеї, тюльпани, соняхи, васильки. Це великі квіти, діаметр яких інколи може досягати 55 сантиметрів. Ці вироби використовують для фотосесій та оздоби приміщень.

– Мені подобаються всі квіти – у кожній є щось оригінальне, тож із задоволенням берусь за всі замовлення, – розповідає пані Оксана. – Найчастіше замовляють троянди і лілії. Люблю робити нові вироби, бо одноманітне набридає, а люди часто бояться експериментувати. Складність квітки залежить від кількості елементів, з яких вона виготовлена. Більшу частину деталей я створюю власноруч – нагріваю матеріал і надаю потрібної форми. Дивлячись, де ці квіти будуть використовувати, залежить, з якого матеріалу треба їх робити: якщо на вулиці, то з ізолону, якщо в приміщенні – з фоамірану. Ці матеріали досить міцні, але є різної текстури: китайський, зефірний, та інші, і кожен з них для певної роботи. Наприклад, китайський не можна взяти для виготовлення великих квітів. Сформовані вироби можна лакувати, фарбувати – експериментувати і досягати цікавих ефектів. Коли люди вперше бачать ці квіти, то вони викликають захват. Людина відчуває себе, як у казці. Для того, аби рослини мали максимально натуральний вигляд, стараюсь всі роботи виконувати з хорошим настроєм і позитивними емоціями, бо в іншому випадку не вийде так, як треба.

Оксана Тицькун працює в Тальнівській школі №3 педагогом організатором. Наразі знаходиться в декретній відпустці з другою дитиною. Для того, аби творити квіти – а їх пані Оксана виготовляє різного розміру – невеликого й такі, що сягають двох метрів, – потрібні творчі уміння та розуміння матеріалу, потрібна практика. До того, як взятись за цю справу, вона не один рік займалась творчою роботою: «Спочатку в мене було захоплення – шпильки, обручі, резиночки для волосся (канзаші). Робота педагога-організатора вимагала проявити творчість, тому я придумувала різні цікаві декорації і просто закохалась в цю справу. Я бачила, що людям подобаються мої роботи, тому вирішила розвиватись далі. Найперше, що я спробувала зробити – червоні великі троянди з фоамірану, розміром 150 см. Для першої квітки я використовувала зразок, виготовляла її за вказівкам, робила точні заміри. Тепер мені не треба робити розрахунків – знаю, яким має бути готовий виріб, – усміхається майстриня. – Друга робота – велика стійка з квітами: васильки, ромашки, кульбаби і мак. Робила її донечці на свято першого дзвоника, коли вона йшла в перший клас, таким чином прикрасили зал. Далі я побачила, що можна робити картини, настільні лампи, торшери, дитячі ляльки, м’ячі для хлопчиків. Часто люди замовляють виріб з підсвіткою, тож в середину монтуємо проводи. З цією роботою мені допомагає чоловік. Найбільше матеріалів іде на троянди, проте незабаром візьмусь за піони, до яких руки не доходять вже третій місяць. На цю квітку, думаю, не менше матеріалу піде. Для того, аби виріб мав привабливий вигляд, розміри пелюсток мають бути різними. Всі думають, чим більша квітка, тим більше часу потрібно на її виготовлення. Це не так. З малими виробами працювати складніше, адже потрібно проробити безліч дрібних деталей, зробити все акуратно».

Ще пані Оксана розповідає, що на Тальнівщині поки мало хто виготовляє такі вироби, бо ізолон та фоаміран відносно нові матеріали, хоча в Україні та за кордоном уже достатньо таких майстринь. – Мені дуже цікаво навчитись чогось нового та вдосконалити свої вміння, тому по закінченню карантину мрію поїхати на майстер-клас до Людмили Лебедєвої в Одесу, – розповідає співрозмовниця. – В неї своя студія творчості з ростової флористики. Повчитись у професіонала – не завадить. Бо я навчалась всьому самостійно, на онлайн-уроках. Добре, що зараз в соціальних мережах є групи за вподобаннями. Я в них познайомилась з різними творчими людьми, знайшла багато однодумців. Ми викладаємо там свої роботи, радимось, як краще зробити, спілкуємось і обмінюємось досвідом. Я критики не боюсь, адекватно реагую на всі зауваження, і беру до уваги. Перед тим, як віддати людині виріб, який вона замовляла, я його фотографую, відсилаю їй, і якщо їй щось не подобається, без проблем змінюю.

В січні прийдешнього року жінка планує виходити на роботу, але улюблену справу не залишатиме. Мріє створити гурток для дітей, та й для дорослих, де могла б ділитись своїми вміннями і досвідом: «Я сама маю двох діток і знаю, як вони люблять робити щось своїми руками. Тому багато кому таке заняття припало б до душі», – каже пані Оксана.
Ще одним виробом співрозмовниці, котрий має попит, – магніти. Їх пані Оксана виготовляє з тих самих матеріалів, але додає ще маленькі відповідні деталі. До речі, жінка і до мене прийшла не з пустими руками, а з подарунком – парочка магнітиків, які є символом наступного року – корівка і бичок.

Оксана Тицькун планує вдосконалювати вміння та пробувати щось нове, експериментувати з матеріалами. Її роботи – це щось неймовірне, чарівне і казкове. Їх знають і замовляють не тільки на Тальнівщині, а з інших міст України. Бажаємо натхнення та нових цікавих ідей.

Катерина КІХТЕНКО

18.12.2020 09:00
Переглядів: 4142
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.