Із сесійної зали Тальнівської міськради: про виділені кошти та невдалу спробу дерибану землі

28 травня відбулася чергова 10 сесія міської ради. Серед питань порядку денного, що включив понад 30 пунктів, депутатський корпус розглянув та підтримав зокрема й питання бюджету. Отже, як поінформувала начальник управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської ради Наталія Шпичак, на придбання автовишки для КП «Водоканал» виділили 2 мільйони гривень, для КП «Темп» – 27 тис. грн., на первинну ланку медичної допомоги – 126 тис. грн. (на оплату енергоносіїв та заробітної плати), на заробітну плату працівникам територіального центру – 1306,023 тис. грн., на реконструкцію меморіального комплексу у с. Гордашівка – 74,9 тис. грн.. Збільшили видатки для КП «Джерело»: для введення в експлуатацію свердловини передбачили 60 тисяч гривень. Останнім часом, як повідомила начальник відділу з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я Тетяна Гурбич, до міськради надходить велика кількість звернень громадян за допомогою на поховання. Кошти, які було закладено на поточний рік, майже вичерпали, а тому додатково заклали 50400 грн. (згідно програми «Турбота»). Нагадаємо, допомога на поховання складає 2100 грн..


– Цією програмою на 2021 рік було передбачено 33600 грн.. На сьогодні використано 31500 грн., – сказала Гурбич. Повідомила вона також і про те, що до міськради надійшло депутатське звернення від Раїси Карман, очільниці відділу освіти, молоді та спорту, щодо надання матеріальної допомоги жительці міста Олені Макаровій: «Ця родина опинилася у складних життєвих обставинах. У травні померла мама, яка не встигла отримати кошти на лікування, тому на бюджетній комісії було прийняте рішення перекваліфікувати на «в складних життєвих обставинах». У родині залишилося двоє неповнолітніх дітей. Старша донька, якій 19 років, має взяти опіку над цими дітьми. Ситуація складна. Прошу депутатів підтримати дане звернення», – звернулася доповідачка до присутніх. 20 тис. грн. – таку матеріальну допомогу отримає родина Макарових.
На сесії розглянули і ряд земельних питань. Депутати міської ради одноголосно не підтримали рішення з питання «Про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації», з якого доповідав головний спеціаліст відділу земельних ресурсів Анатолій Сокирко. Він зазначив: «У с. Романівка Бевзенко Микола Прокопович користується земельною ділянкою – 23 з чимось га. Є заяви, щоб передати землю у власність відповідно до заяви для ведення особистого селянського господарства».
Як прозвучало в сесійній залі, ці землі – землі держзапасу сільськогосподарського призначення. Міський голова, на жаль, не пояснив, що розділ цих земель призведе до обміління бюджету та це потягне за собою закриття усіх шкіл, дитячих садочків, лікарні та ФАПів. На бюджетній комісії Миколі Бевзенку пояснили, що таким шляхом йти просто неприпустимо, адже Тальнівська громада – аграрний край, тому основні надходження до бюджету – це податки на землю. Проти дерибану землі виступила і земельна комісія. Нині за ці землі сплачуються податки, проте після поділу та приватизації вони можуть стати мізерними – бюджет громади може втратити чимало. Навіть після роз’яснення Бевзенко цього розуміти не хоче. То хто ж тоді краде землю?


Під час засідання Микола Гурбич, голова земельної комісії, взяв слово та наголосив на тому, що ЗМІ міськради не повинні висвітлювати роботу виключно міського голови. Тож він звернувся до Василя Сідька: «За дорученням нашої земельної комісії, а я виступаю, бо до нас було багато критичних зауважень, на попередній сесії я робив звіт земельної комісії, проте в засобах масової інформації міської ради абсолютно ніякого реагування не було. Я з вами особисто мав розмову і на сьогоднішній день питання не вирішуєте. В таких випадках спеціаліст, який веде ЗМІ, ясно, що повинен бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності на перший раз. Моє таке бачення, що вони не призначені тільки для висвітлення роботи міського голови. Телеканал «Альфа», який невідомим чином фінансується з міської ради, що незрозуміло для усіх депутатів, та працівник по зв’язках з громадськістю та з питань діяльності ЗМІ дуже гарно висвітлюють тільки ті дії, які дискредитують депутатів. Наприклад, недавню спробу зриву сесії Русланом Лисенком телеканал «Альфа» доволі детально зняв, а мій звіт, як голови земельної комісії, залишився поза увагою. Не дивлячись на те, що я неодноразово на сесії просив Василя Петровича давати роз’яснення населенню в ЗМІ міської ради щодо земельних питань, адже вони на сьогоднішній день – найважливіші для жителів громади», – сказав він.


Виявляється, у міськраді є спеціально відведена посада, на якій трудиться спеціаліст, що мав би займатись сайтом громади і забезпечувати населення інформацією – повідомляти про роботу міської ради. Натомість – пшик!

Олександр ГРИГОРУК

03.06.2021 10:15
Переглядів: 741
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.