Головне із засідання чергової сесії Тальнівської міської ради

18 травня відбулося засідання 26 чергової сесії Тальнівської міської ради 8 скликання. На сесії був присутній 21 депутат, вів засідання міський голова Василь Сідько. Депутати розглянули 26 питань порядку денного. Ми побували у залі засідань Тальнівської міської ради, аби вибрати для вас головне:

– депутати заслухали звіт начальниці управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської ради Наталії Шпичак про виконання бюджету громади за І квартал поточного року та ухвалили проект рішення щодо змін до бюджету на 2022 рік;

– прийняли рішення про розширення спектру послуг, що надаються Відділом Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету ради. Зокрема, додалися наступні послуги:

1) призначення щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

2) надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, що постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів;

3) надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, що постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів;

4) видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

– Затвердили Цільову програму з надання підтримки внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб, які тимчасово проживають на території громади. На її реалізацію закладено 1 млн грн з бюджету громади.

– Внесли також зміни до програми «Турбота» на 2022-2024 роки. А саме: збільшено розмір субвенції з обласного бюджету в сумі 94,2 тис. грн на відшкодування витрат медичного обслуговування громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, та надання одноразової грошової допомоги (10 тис. грн.) на оперативне втручання жительці громади.

– Заслухали звіт про виконання програми розвитку та вдосконалення організації харчування у закладах освіти громади на 2021 рік та програми оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді Тальнівської міської територіальної громади у 2021 році, організацію роботи відділу освіти, молоді та спорту в умовах воєнного стану. Його зробила керівниця відділу Раїса Карман.

Раїса Михайлівна зазначила, що у закладах освіти харчують безкоштовно всіх дітей і запросила відвідувати заклади, проте наголосила, що бомбосховищ у громаді немає, є тимчасові укриття з елементарними умовами. «Станом на 18 травня садочки громади відвідує 80 дітей: 39 – ДЗ «Берізка» з повним харчуванням, 31 дитина в ДЗ «Ромашка», 11 дітей у Майданецькому дошкільному закладі та 6 у Мошурові. Харчування можливе лише, якщо буде наповнювання», – повідомила Карман. Доповідачка також зазначила, що відділом освіти передано залишки продуктів харчування у Тальнівський будівельно-економічний фаховий коледж, Тальнівський територіальний центр соціального обслуговування та їдальню «АТП 17137». Крім того, одноденний заробіток освітян у сумі 311 тис. 616 грн. 40 коп. перерахували на благодійний рахунок для потреб військових Тальнівської міської територіальної громади.

– Затвердили положення про створення добровільної пожежної дружини у с. Веселий Кут, яка буде здійснювати гасіння пожеж, евакуацію людей та матеріальних цінностей, проводити роз’яснювальну роботу.

– За пропозицією постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг ухвалили рішення про визначення замовника та розробку проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи

по об’єкту будівництва «Дільниця по переробці відходів рослинного походження в паливні пелети по вул. Чумацька, б/н в м. Тальне Черкаської області». Цю ідею анонсував увазі депутатів міський голова. У депутатів із фракції ВО «Черкащани» виникли сумніви що економічної доцільності такого виробництва. Після того як депутат обласної ради Ігор Новицький обґрунтував доцільність запуску даного виробництва, депутати підтримали дане рішення.

Адже виробництво пелет у громаді значно зменшить витрати на опалення бюджетних установ.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Футбольний клуб у Тальному долучився до підтримки ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

 

23.05.2022 15:46
Переглядів: 1252
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.