Дорогі наші ветерани! Шановні жителі Тальнівської міської територіальної громади!

8 і 9 травня в Україні відзначаються дні пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У ці дні ми говоримо про сумні події 1939 – 1945 років. Згадуємо всіх, перед ким ми у безкінечному боргу за наше сьогодення, схиляємо голови перед полеглими у боях, у концтаборах, у вирі воєнного лихоліття. Важко знайти українську родину, у родоводі та пам’яті якої немає особистих втрат від тієї війни.

Загалом на Тальнівщині у 1941 та 1944 роках було мобілізовано 9,5 тис.осіб, із них пропало безвісти та загинуло 5тис.492 особи; в Тальнівському таборі для військовополонених за роки окупації померло близько 1 тис.осіб.; вивезено на роботи до Німеччини – 4 870 осіб; 18 серпня 1941 року за Тальним було розстріляно понад 2 тис.євреїв; за ратні фронтові подвиги 10 жителям Тальнівщини присвоєно звання Героїв Радянського Союзу; житель с.Мошурів (Микола Гончарик) удостоєний 4 медалей «За відвагу», що прирівнюються до звання Героя Радянського Союзу.

Невпинно летять роки. Все менше і менше залишається живих учасників, свідків Другої світової війни. І сьогодні ми маємо віддати глибоку шану та вклонитися живим ветеранам, дітям війни, серед яких жителі нашої громади.

Через лихоліття війни ви зберегли любов до Батьківщини і бажання бачити її заможною та квітучою. Це вашим потом та кров’ю щедро зрошена наша батьківська земля, як у повоєнні роки, так і у важкі дні відбудови народного господарства.

Прийміть щиру вдячність за відважність, героїзм та самопожертву в імя майбутнього.

Зичу вам міцного здоров’я, благополуччя і затишку у ваших домівках та серцях. Любові і пошани від близьких людей, віри у славне майбутнє нашої громади і рідної України!

Через покоління передається пам’ять про народний подвиг. Саме пам’ять є запорукою і наших сьогоднішніх успіхів і перемог, є джерелом розвитку і захисту держави, збереження моральних і духовних цінностей українського народу.

Нехай на нашій благословенній землі завжди панують мир, спокій та добро!

З повагою міський голова Василь Сідько

08.05.2021 11:38
Переглядів: 388
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.