Допомога ЗСУ, іменні стипендії, отримання дипломів: як у студентів Тальнівського коледжу пройшов випускний

Випускний – свято, яке буває лише раз у житті кожної людини. Єдина стежина для всіх розходиться у різні напрямки та перед ними відкриються тисячі доріг, де кожен з них обере свій особистий життєвий шлях. Так, 28 червня, студенти Тальнівського будівельно-економічного фахового коледжу разом із викладачами завітали до міського Будинку культури корпусу №2, де проводилася святкова програма. Зал був наповнений позитивним і водночас сумним настроєм, неприхованим хвилюванням. Саме сьогодні впевнені у собі, розумні й креативні випускники отримали атестати. З посмішками на обличчях та сльозами на очах молодь подякувала своїм викладачам за всі роки студентської ери. Ведуча заходу та педагогиня Людмила Якименко розпочала дійство із подяки військовим, які боронять від ворога та дають можливість жити й працювати на мирних територіях. Традиційно всі виконали Гімн і хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув від російської агресії.
– Вельмишановні випускники сьогодні у вас особливий день. Хочу зізнатись, що у нас були певні сумніви, яким чином робити випуск та чи буде він узагалі. Дивлячись на зал, я розумію, що ми прийняли правильне рішення! Цей захід необхідний у першу чергу для наших студентів. Останні роки нас спантеличили, ми звикли боятися. Спочатку був коронавірус і 2 роки випусків ми не робили, далі повномасштабне вторгнення, яке перевернуло життя на до та після. Ми відчуваємо біль нашої землі, ми кожен день чуємо не зовсім втішні новини. Втрачаємо друзів, знайомих, рідних, батьків – це нібито припиняє наше життя, але воно завжди знаходить вихід. Ті роки, які студенти провели в стінах нашого коледжу, сподіваюсь запам’ятають протягом життя. Дорогі випускники даючи вам останні настанови, перш за все, прошу вас не зупиняйтеся на досягнутому! Знання – це сила, перспективи, нові можливості, цілі. Наступна моя настанова – любіть Україну. Це земля, яка вас народила. Хто як не ви будете відбудовувати її в майбутньому. Останнє прохання – закохуйтеся, одружуйтеся, виходьте заміж, адже потрібно відроджувати нашу націю. Сподіваюсь, що з роками ви приведете в коледж на навчання своїх дітей, яких ми виховаємо такими ж чуйними та добрими, як ви, – привітав студентів директор ТБЕКу Андрій Андрющенко.
Надалі оплесками привітали випускників: студентів груп ПС – 46 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», БС – 41 спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», БС – 42 спеціальності «Опорядження будівель і споруд, будівельний дизайн» та ЕС – 34 спеціальності «Облік та оподаткування».
Концертну програму насичували учасники театральної студії «L-POSITIVE» та креативні й дуже талановиті дітлахи – «L-STUDIO».
Уже традиційно, під час випускного свята, кращим студентам коледжу та академічним групам, яких визначають колегіально, вручають іменні стипендії від благодійника Володимира Мовчана. Це був дуже бентежний момент, адже всім було цікаво, хто став кращим з кращих.
Вручали грошові нагороди Володимира Петровича за номінаціями:
Краща академічна група – ПС-36 (програмісти), куратор Оксана Міняйло;
Кращий творчий колектив коледжу – «L-POSITIVE», художній керівник Людмила Якименко, балетмейстер-хореограф Варвара Пархоменко;
За активну громадську позицію та вплив на розвиток молодіжного соціуму – Максим Нишпора ПС-36;
Краща студентка за економічним напрямом – Софія Пурій ЕС-34;
Кращий студент за напрямком «Інженерія програмного забезпечення» – Євгеній Новакович ПС-46;
Краща студентка за будівельним напрямом – Олександра Величко БС-42.
Творчі колективи та академічні групи отримали по 20 тисяч гривень, окремі студенти – по 10 тисяч гривень.
– Я приємно здивований, що отримав грошову нагороду від Володимира Мовчана. Дякую керівникам закладу, що вірили в мене та допомагали у всьому. У мене неймовірні емоції та радість, – зазначив випускник Максим Нишпора.
Далі розпочалася церемонія вручення дипломів, із вітальним словом виступили куратори академічних груп, привітали своїх студентів, побажали їм успіхів у дорослому житті. Всіх випускників поіменно запросили на сцену для вручення дипломів. Вдалося зробити й добру справу. На захід були запрошені: дружина військового-викладача Станіслава Гончаренка – Ніна та дружина земляка-військового Віталія Солов’янова – Валентина.
– Ми вам низько вклоняємося за ваші недоспані ночі, постійні переживання, тривоги. Ми разом з вами віримо, що дочекаємося наших колег, сусідів, кумів, рідних, близьких з довгоочікуваною ПЕРЕМОГОЮ! Усі присутні на цьому заході, студенти, працівники та викладачі коледжу зібрали кошти на допомогу Захисникам, – виступила Людмила Якименко.
Кожній дружині окремо дали понад 6000 тисяч гривень. Жінки подякували всім за підтримку й чуйність.
Опісля директор закладу та викладачі, щиро вітали своїх «дітей», які стали для них ріднею. Потім учні подарували викладачам квіти, обійняли востаннє й подякували за їхню сумлінну працю. Після свята всі учні виходили зі сльозами на очах, адже рідні стіни коледжу та привітних викладачів, на жаль, вони вже не зможуть побачити у вересні.
Аріана НЕСТЕРЕНКО



