У Звенигородці урочисто відкрили філіал ЧНУ імені Богдана Хмельницького

У п’ятницю 4 травня на центральній площі Звенигородки відбулося чудове свято з нагоди відкриття освітньо-наукового центру. У Звенигородку приїхали представники всіх інститутів та структурних підрозділів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором Олександром Черевком та членом Наглядової ради Володимиром Мовчаном.


Як зазначив голова Звенигородської ОТГ Олександр Саєнко, нещодавно було підписано договір про співпрацю між Звенигородською ОТГ та ЧНУ, який став своєрідним стартом освітнього прогресу краю. Адже віднині навчатися за обраним напрямком в університеті можна буде не лише в Черкасах, а й у Звенигородці. «Я вітаю всіх з відкриттям освітнього центру Черкаського національного університету на території нашої громади. Це важлива подія і для Звенигородки, і для району», – зазначив він.
– Ми сьогодні тут, щоб відкрити свій філіал, свій навчальний центр, який буде надавати освітні та інші послуги. Сьогодні територіальний устрій країни складають об’єднані громади і наш університет готовий прийти їм на допомогу. Через свій аналітичний центр ми можемо робити будь-яке соціологічне дослідження: чи це стосується екології, чи економічних питань, чи політичних розкладів. Для цього ми маємо спеціалістів, професорсько-викладацький склад. Звенигородський центр буде також готувати спеціалістів до ЗНО, проводити курси підготовки і перепідготовки депутатів місцевих рад, працівників територіальних громад. На початковій стадії ми визначили, що будемо викладати агрономію, ІТ-технології, міжнародну економіку, бухгалтерський облік, іноземну мову. А за бажанням, власне кажучи, ми можемо відкривати будь-яку навчальну програму, якщо на неї буде запит випускників, – сказав Олександр Черевко.


Він подякував голові Звенигородської ОТГ, депутатському корпусу за те, що підтримали рішення про створення центру, а також голові Звенигородської РДА Юрію Піковському та голові Звенигородської районної ради Сергію Струку за створення належних умов розвитку освіти, науки та культури.
На святі були присутні всі голови територіальних громад Звенигородського району, окрім Василя Сідька, голови Тальнівської МТГ. Василь Петрович вкотре продемонстрував, що дітей та молодь він «цінує» понад усе.


До присутніх також звернулися представники молодого покоління, успішні та прогресивні Ігор Новицький, депутат Черкаської обласної ради, генеральний директор ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія» та Ольга Копчинська, психологиня, яка за версією CelebrityAwards 2020 стала психологом року.
– Це надзвичайний крок для освіти Черкащини і в цілому для України. Один з найкращих вузів України відкриває філію саме тут, на Звенигородщині. Це комфортно і вчителям, і дітям. Не потрібно більше їздити в Черкаси, шукати житло, думати, як вирішити побутові проблеми. Ви будете мати освіту європейського зразка прямо тут. Олександре Володимировичу, я вам щиро вдячний за цей безпрецедентний крок. Впевнений, що такими діями ви буде спонукати підприємців з вами співпрацювати. Як представник аграрної галузі хочу сказати, що в нас є неймовірний запит на висококваліфікованих фахівців, які, я сподіваюся, будуть готуватися у вашому вузі, тут на Звенигородщині, щоби ми їм могли надати роботу і на Тальнівщині, і на Катернопільщині, – зазначив Ігор Новицький.


Представляти свій заклад приїхала також студентська молодь, кращі студенти родом зі Звенигородщини. Вони із захопленням розповідали про свій заклад, який складається з 8 інститутів, 2 факультетів та окремих кафедр (військова кафедра та медицини), його освітні можливості, студентське самоврядування та можливість розвивати свій творчий потенціал.
Творчі колективи університету своїми вражаючими виступами перетворили дійство на справжнє свято краси і молодості. З великим захоплення гості насолоджувалися неперевершеним виконанням пісенних композицій вокальним гуртом «Мелодія» (художній керівник – народна артистка України Лідія Зайнчківська). Гучними та дружніми аплодисментами супроводжували виступи ансамблю народного танцю «Черкащанка» (художній керівник – заслужений працівник культури України Валентин Луценко). Дивували своїми акробатичними етюдами студенти ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я, артисти цирку Стас Павленко та Аніта Куць. А відкривав програму феєричний виступ колективу барабанщиць «Badabum» ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва (керівник – Петро Веретик). Студенти-художники протягом свята змальовували краєвиди Звенигородки. Біля них збиралося чимало охочих споглядати творчий процес.


Усі присутні могли ознайомитися з інформаційно-презентаційними стендами кожного з інститутів та факультетів університету. Біля одного з них нам вдалося поспілкуватися з директоркою інституту. Наталка Земзюліна, яка очолює інститут історії, філософії та міжнародних відносин, коментує: «Ідея створити даний центр у Звенигородці належить нашому ректору, бо він хоче зробити свій край найкращим, передовим і креативним. Він має мрію, щоб всі абітурієнти, навіть з найвіддаленіших сіл, як і він колись, мали можливість реалізуватися, стати успішними. Він дає таку можливість».
Про те, що стане студенткою навчально-наукового інституту іноземних мов, Аня Літвінчук, 10-класниця Звенигородської школи № 3, вирішила просто біля інформаційного стенду.

Ліна ЯЛОВСЬКА

10.06.2021 09:25
Переглядів: 2801
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.