Дівчина із села на Тальнівщині разом з волонтерами зібрала 7 млн. доларів на лікування дітей із рідкісною хворобою

Волонтери – люди, які за власним бажанням витрачають свої сили, час і вміння на користь інших, не чекаючи винагороди. 25-річна Наталія Любенко із села Заліське, що на Тальнівщині, долучилася до цієї відповідальної місії кілька років тому. Натепер дівчина допомогла врятувати не одне дитяче життя та встигла стати «Волонтером року 2021».

Свій шлях, як волонтер, Наталя розпочала ще у 2020 році. Тоді, розповідає дівчина, побачила в соціальних мережах публікацію про збір коштів для допомоги маленькій дівчинці. Це була Аделінка. Їй встановили страшний діагноз – спінальна м’язова атрофія першого типу. Врятувати дитину могла одна ін’єкція препарату «Золгенсма». Його вартість – майже 2,5 мільйони доларів.

Тальнівчанку дуже вразила історія боротьби маленької Аделіни і вона захотіла допомогти їй. Тож вона написала мамі дівчинки і та додала її в чат. Виявилось, що для допомоги в такому масштабному зборі об’єдналася ціла група волонтерів. Зараз дівчинка, яка вмотивувала Наталю стати волонтером, перебуває на реабілітації в США. Лікарі, які обстежували її, говорять, що дитина в гарному стані.

Після цього випадку тальнівчанка влилася у лави волонтерів і їй хотілося допомагати все більше. Для себе вона обрала нелегку, однак благородну ціль – допомагати дітям із спінальною м’язовою атрофією. Це смертельна генетична недуга, ліки від якої винайшли лише у 2016 році. Цей винахід подарував надію тисячам раніше приречених людей. Ліки від СМА називають найдорожчими у світі. Зазвичай збори на лікування тривають не один місяць, а деякі навіть рік, що зменшує шанси на порятунок.

Саме тому Наталя вирішила допомагати таким діткам. Після закриття збору для Аделіни вона знайшла ще одну маленьку дівчинку Дану, яка боролася із подібною недугою. Кошти для неї збирали майже рік, але, на щастя, вона виграла ін’єкцію в благодійній акції від компанії-виробника ліків Новартіс. Тож зібрану суму батьки Дани розподілили між іншими хворими із СМА в Україні.

Зараз же дівчина допомагає хлопчику Назару. Тепер вже вона не просто волонтер, а адміністратор збору. Вона шукає людей, які готові допомагати та організовує роботу. Хлопчик наразі у критичній ситуації – зібрати повну суму потрібно до настання 2-х років і у волонтерів залишилося трохи більше місяця, щоб знайти понад 36 млн грн. А в час, коли в країні повномасштабна війна і всі зосереджені на допомозі збройним силам та постраждалим від військових дій – зібрати кошти на лікування діток стає все складніше.

Наталя говорить, що робота волонтера – це тяжка щоденна праця. Найважче, каже дівчина, це достукатися до людей, щоб вони пожертвували на благодійність хоча б 10 грн.

–У наш час дуже складно переконати людей, що це не шахрайство і не обман. Показати, що ця проблема реально існує, і що ці дітки мають шанс на життя, але його ціна непідйомна для батьків.

Зізнається, що втомлюється й іноді вигорає від постійних зборів, але їй гріє серце те, що вона причетна до спасіння маленьких життів.

–«Всіх не врятуєш», – фраза, яку часто чую. Так спробуй врятувати хоча б одного! Адже, той, хто рятує одне життя, рятує весь світ. За час, поки я займаюсь волонтерством, допомогла вже трьом діткам. Хтось скаже, що це невеликий внесок, але якщо задуматися, то волонтерам із цих трьох зборів вдалося зібрати близько 7 мільйонів доларів. Це чимала сума і дуже велика праця, – каже вона.

Нещодавно дівчина посіла третє місце національного конкурсу «Благодійна Україна-2021» у номінації «Волонтер року». Тоді, каже Наталя, це для неї стало несподіванкою. Навіть подати туди заявку її вмовили подруги, адже дівчина скромно вважає, що не робить нічого особливого. Однак її призове місце у такому конкурсі доводить, як бачимо, протилежне.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Підприємець з Тальнівщини розповів про те, як вдалося транспортувати військових на протезування до США

Читайте нас також в Telegram!

11.08.2022 10:23
Переглядів: 2445
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.