Підприємець з Тальнівщини розповів про те, як вдалося транспортувати військових на протезування до США

В Україні 162-ий день триває війна. Усі разом ми об’єднуємось проти ворога, продовжуємо тримати стрій, вірити в ЗСУ та наближати Перемогу. Сьогодні увесь бізнес та підприємства України сконцентровані на трьох найважливіших напрямках: підтримувати економіку країни, допомагати військовим, які захищають суверенітет нашої держави, і надавати поміч людям, які вимушено покинули свої домівки та залишилися без даху над головою.
Не стоїть осторонь і бізнес на Черкащині та його власники. Так, молодий директор одного із підприємств Тальнівщини Ігор Новицький з початку повномасштабної війни активно допомагає фронту та вимушено переміщеним особам, які приїхали сюди з гарячих точок, не забуває також і про жителів громади.
Ми постійно пишемо про волонтерів або села Тальнівської громади, які об’єднались і безвідмовно продовжують працювати в тилу. Розкажіть, як Ви долучаєтесь до цього процесу?
– Звичайно, з початку війни ми на базі сільської школи організували цех, у якому безперервно закривають тушонку та каші для військових. Сировину для цього ми поставляємо самі. Також з Володимиром Мовчаном долучаємось до зборів, які організовують тальнівські волонтери. Нещодавно допомогли тальнівчанці Наталії Іщенко закрити збір коштів на авто, яке адаптують для військових медиків, які зараз знаходяться на передовій. Не відмовили також і Юлії Павлюк та Людмилі Проценко, які збирали гроші для своїх чоловіків та їхніх підрозділів на машини для виконання бойових завдань.
Долучились до окремих зборів на придбання п’яти тепловізорів, безлічі бронежилетів, касок та військового спорядження для захисників з Тальнівщини.
Також є й інші збори, де саме бійці потребують, окрім продуктів, ще засобів гігієни. У них теж беремо участь: купуємо і передаємо волонтерам.
Окрім військових зборів, продовжуємо вирішувати проблеми, які були й до повномасштабного вторгнення: разом з підприємцем з Колодистого ми за власні кошти відремонтували дороги до сіл, у яких працюємо.

Також не забуваємо й за пересічних жителів громади – допомагаємо коштами на лікування, закуповуємо дороговартісне обладнання у місцеву лікарню, привозимо медикаменти, дитяче харчування та засоби гігієни за потребою.
А якщо вийти за межі громади, як сьогодні відбувається співпраця з іноземними благодійними фондами? Що вдається реалізовувати спільними зусиллями?
– З початку війни ми вже спільно з Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) співпрацювали з європейськими фондами і доставляли гуманітарну допомогу: одяг, продукти харчування, засоби гігієни. Але з часом ми вивчили потреби внутрішньо переміщених осіб і зрозуміли, що цієї допомоги не вистачає на ту кількість людей, які переїхали у Тальнівську громаду. Тому, під час моєї поїздки в США, де я зустрічався з багатьма посадовцями, бізнесменами, топ-менеджерами, віце-президентами найбільших американських компаній, найчастіше ми обговорювали гуманітарні питання. На сьогодні співпрацюємо з однією із найбільших Міжнародних гуманітарних організацій World Central Kitchen (США), яка надає допомогу по всьому світу, а зараз підтримує українців під час війни. Завдяки фонду, тепер доставляємо продукти харчування в нашу громаду майже щотижня. Понад 4800 пакетів, вагою близько 14 кг кожен, вже роздано. На цьому не зупиняємось, а продовжуємо рухатись далі, на меті – забезпечувати, по-можливості, ці сім’ї продуктами стабільно.
Спільно з хорватським благодійним фондом «DOBRO DOBRIM» доставили допомогу дитячим будинкам на Черкащині, попередньо опрацювавши потреби цих установ. А це генератори, матраци, продукти харчування, обладнання для забезпечення навчального процесу, засоби гігієни та інше.


Який Ваш особистий внесок у допомогу військовим?
– На початку війни віддав особисту техніку, яка може допомогти нашим хлопцям на передовій: квадрокоптер, квадроцикли, біноклі, ноутбук.
Тоді вже за запитами наших військових-земляків купував тепловізор, прилад нічного бачення, квадрокоптери, біноклі, планшети, ноутбуки та рації. Деяке обладнання привіз з минулої поїздки до США, його відразу передали на позиції військовим.


Спільно з ВАР протягом цих п’яти місяців вже відправили не одну сотню відремонтованих та підготовлених пікапів на Схід, тому що мобільність на передовій – це одна зі складових, що наближає Перемогу. Також є проєкт з протезування для людей, які постраждали внаслідок війни, залишилися без кінцівок. Їх, на жаль, стає щодня все більше, тож зараз перед нами стає ще одне важливе питання – допомогти з якісним протезуванням. Кілька тижнів тому, по програмі «Протезування для українців» від американської компанії «Limb lab», з директором якої я особисто знайомий, відправив до США перших п’ять відважних Героїв-Захисників, що втратили кінцівки на війні. Там їм підібрали та виготовили сучасні протезно-ортопедичні вироби. Після того, як пройдуть реабілітацію, хлопці повернуться додому.

Зараз працюємо над ще одним масштабним проєктом, про який за домовленістю сторін поки не можу розголошувати, – зазначив Ігор Валерійович. – Зараз ми повинні розуміти, що триває війна на виснаження, ворог намагається зламати нас та шукає слабкі місця, але ми щодня доводимо те, що наша нація нескорена, незламна та сильна духом. Я впевнений, що настане час, коли ми відбудуємо Україну. Я буду інвестувати усі свої сили та кошти, щоб наша держава відновилася і стала сильною та квітучою.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Військовим медикам з Тальнівщини за зібрані кошти придбали авто, яке адаптують під швидку

Читайте нас також в Telegram!

11.08.2022 09:00
Переглядів: 1153
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.