Чому Тальнівська райрада запевняла, що тіньової землі у районі не виявлено?

 

«Хтось майже 5 років не просто керував і жив, а розкошував»

У недалекому 2016 році тодішніх депутатів районної ради зацікавило питання проведення повної інвентаризації використаних земель комунальної та державної власності в адмінмежах всіх сільських рад Тальнівського району. З цією вимогою вони звернулися до голови райради Валентини Любомської та голови райдержадміністрації Василя Клименка. Ця робота була нелегкою, складною, тому очільники району неохоче на неї вимушені були погодитись. Адже потрібно було вийти зі своїх комфортних кабінетів, взяти і засукати рукава, створити спеціальну комісію, яка чесно перевірятиме кожен шматок землі та відповідну документацію у сільрадах району. Така перевірка потягнула б за собою особисті інтереси, кумівство та братерство: «ти – мені, а я – тобі». Через певний час сяку-таку ревізію землі на папері зробили і справно прозвітували на сесії райради від 22.07.2016 року. Клименко на пару з Любомською били себе в груди і заявляли, що відпрацювали усі села району, і, ви тільки уявіть – робоча група особливих порушень не виявила.
– Земля – єдине багатство, яке є, може бути наповненням бюджету, – майже співав у сесійній залі Василь Клименко.
З вище описаного, виходить, керівництво району прозвітувало, що провело інвентаризацію усієї землі і тіньових ділянок не виявило.
Сьогодні за вікном 2021 рік, район ліквідовано і утворено Тальнівську громаду, до якої увійшли усі села колишнього району. Земельною комісією спільно з працівниками Тальнівської міськради розпочато роботу з проведення повної інвентаризації земель громади. Вже виявлено близько 362,15 га землі, які обробляються самовільно і без жодної сплати податків до бюджету. Ви тільки уявіть, ця цифра вирахувана лише у 15 перевірених населених пунктах, орієнтовна втрата до бюджету – близько 2 мільйонів гривень. Мабуть, очільникам району Любомській і Клименку було вигідно приховувати тіньові землі, адже з них можна було мати непогані відсотки до власної кишені. А про наповнення бюджету ніхто й думати не хотів: були собі розбиті дороги, облущені подерті школи, неоснащені ФАПи, холодні клуби та недофінансовані садочки. Кого це тоді хвилювало? Якби Любомській із Клименком це боліло, то вони найперші б працювали із наповненням бюджету і вирішенням проблем у районі. Якби у 2016 році чесно та відкрито провели інвентаризацію землі, то тогочасний бюджет району зріс би на понад 30 мільйонів гривень і вистачало б на те, аби фінансувати, вкладати та розвивати усі галузі та інфраструктуру Тальнівщини. Відповідь просто для відписки – у нас все добре, все перевірено. А тепер, коли за це питання взялися – виявилось, що хтось майже 5 років не просто керував і жив, а розкошував.
У 2016 році тогочасна об’єднана Тальнівська ОТГ, що включала, окрім міста, села Соколівочка, Степне, Червоне, Здобуток та Гордашівка, теж не займалась ревізією земель. Земельну комісію тоді очолював депутат міськради Олександр Гижко. Йому, мабуть, за 5 років земельної служби інвентаризація була також не з руки.
Давайте заглянемо у деякі рішення сесій Тальнівської міськради за минулі роки, де чітко видно, скільки га і кому виділялось земельною комісію ОТГ в одні руки.
Рішенням сесії від 27.08.2020 року передані одній особі земельні ділянки площею 10,36 га (кадастровий номер 7124098200:01:001:1855), 1,8 га (кадастровий номер 7124089200:01:001:1856), 1,8 га (кадастровий номер 7124089200:01:001:1857) с. Соколівочка. Тим же рішенням надана земельна ділянка площею 1,032 га в с. Здобуток. Далі відкриваємо рішення сесії від 22.10.2020 року де передано земельну ділянку у с. Соколівочка площею 1,2 га. У рішенні сесії від 30.01.2020 року передано земельну ділянку площею 1,37 га с. Здобуток. Рішенням сесії від 27.03.2020 року передано досить непоганий шматок землі площею 14,23 га (кадастровий номер 7124089200:01:001:1832) с. Соколівочка.
Депутатка Тальнівської міськради Анна Драгун надіслала звернення до міського голови із питанням – скількох учасників АТО або членів сім’ї полеглих атовців було забезпечено земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель Тальнівської ОТГ за період 2015-2020 років включно. Відповідь обов’язково оприлюднимо.
Можемо лише припустити, скільки ще неочікуваних сюрпризів згодом випливе від недбалого керівництва ліквідованого району та популістів із тодішньої Тальнівської ОТГ.

Марина КАМІНСЬКА

06.05.2021 11:10
Переглядів: 2805
1 коментар

Коментарі

  • Flyer пише:
    13.03.2022 в 21:17

    Бувші учні вкрали землю у вчительки пенсіонерки.
    В Сміщук Олександри Василівни (село Онопріївка, бувший Тальнівський район, тепер Звенигородський, Черкащина, яка працювала в сільській школі вчителем, померла в 2007 році) – посадові особи сільської ради вкрали пай на землю.
    Згідно карти Держгеокадастру, дерибан земель села Онопріївка відбувався таємно та по блату.
    Стороннім особам – не жителям села земля виділялась у корупційній змові бандою посадових осіб сільської ради села. Про себе не забули, хто був поближче до корита та про своїх родичів.
    Після того, як з села почали тікати обділені, почали вибірково наділяти землю педагогічним працівникам. Їм паї виділили таємно, – Сміщук О.В. не повідомили, вона не знала про виділення земельних паїв вчителям.
    Сміщук О.В. багаторазово зверталась до керівників сільської ради щодо виділення їй земельного паю, але їй постійно відмовляли, жодних заяв не приймали і не реєстрували, уникали з нею спілкування.
    В архіві села також відсутня відмова Сміщук О.В. отримати земельний наділ (пай).
    Тепер вже нові керівники (керівник громади, староста на 10 сіл та сільський адміністратор, Сідько, Козаченко, Калина) організували кругову поруку земельним шахраям, – підписали відписки де брешуть, нібито Сміщук О.В. не написала заяви, от їй землю і не виділили, відмовляються повідомити П.І.Б. посадових осіб сільради, які голосували та приймали рішення щодо не виділення її паю на землю, посилаються на «персональні дані» шахраїв, утаємничили їх прізвища. Вигадали підміну понять, адже щодо посадових осіб не діє Закон України Про захист персональних даних, а саме: п. 2 ст. 5: «Не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень».
    Згідно кадастрової карти України землі с. Онопріївка в більшості випадків виділені не жителям села, а стороннім фізичним та юридичним особам (які ніколи в селі не проживали) та шахраям сільської ради з їхніми родичами.
    Відбулась корупційна змова посадових осіб з метою власного збагачення шляхом розкрадання земель села.
    Є всі підстави вважати, що посадові особи органів самоврядування села Онопріївка створили корупційну схему для отримання неправомірної вигоди шляхом розкрадання земель села на власну користь, їх родичам та стороннім особам.
    В часи ІІ світової війни Сміщук О.В. була вивезена на примусову працю до нацистської Німеччини де працювала на бауера в нелюдських рабських умовах приниження і неповаги до людської гідності – онопріївські покидьки – поліцаї – зрадники її відправили одною з перших. В часи Голодомору з Черкащини 1946-1947 р.р. втікла (щоб не з’їли) в м. Станіславів, де закінчила учительський інститут, працювала вчителем в Тернопільській та Черкаській областях (села Мошурів, Онопріївка, тощо). Бувші учні з сільської ради вирішили повторно збагатіти за рахунок неї … – шляхом махінацій вкрали її пай на землю.

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.