Чого тільки у лісі немає: бляшанки, білизна, кофти, шкарпетки, старі черевики, динаміки… - Вісті Черкащини

Чого тільки у лісі немає: бляшанки, білизна, кофти, шкарпетки, старі черевики, динаміки…

На Тальнівщині активісти назбирали більше 20 мішків сміття у місцевому лісі

14 березня біля замку графа Шувалова, що у Тальному, відбулася толока. Участь у ній взяли кількадесят осіб: висаджували молоді сосни та прибирали територію парку. Розчищали призамкову територію та садили молоді сосни громадські активісти (ГО «Зелений світ») та гості зі столиці: Лала Тарапакіна прибула на авто з двома дітками та чоловіком. Як завжди, родина взяла з собою двох своїх чотирилапих улюбленців. Лала привезла з собою рукавички та поліетиленові мішки для сміття. А вони знадобилися, адже на території лісопарку, загальна площа якого – 406 га, на кожній галявинці, що трапляється на очі, не кажучи про лощинки та узбіччя лісових доріг, – суцільні смітники. Чого тільки у лісі немає: бляшанки, білизна, кофти, шкарпетки, старі черевики, динаміки, дроти, серветки, пачки від цигарок, тарілки, миски… І, повірте, цей перелік можна продовжувати далі. Усе це журналісти газети «Новий Дзвін» разом з місцевим лісником Олександром Сопруненком збирали у мішки, за 2,5 години назбирали їх зо два десятки, авто «забили» під зав’язку. «Раз на місяць ми робимо таке прибирання, – каже Олександр. – Хлопці з замку допомагають, з жінками приходили. Оці мішки (киває на відчинені дверцята буса, вщент «напакованого» мішками зі сміттям) потім вигружаємо біля контейнера, приїжджає «Комунальник», забирає».

 

 

 

 

 


–Хочеться звернутися до недобросовісної молоді, яка залишає по собі такий безлад: майте совість! Скільки кажемо: хай там 10 компаній відпочине, то приберуть за собою. Але на такі 10-ть знайдеться 11-та, яка перевиконає план за всіх гуртом взятих. Насмітять так, що важко стримати емоції, – додає волонтер Роман Шевченко, чоловік охороняє замок. Каже, що із саджанцями сосен (висадили близько 30-ти) допомогли спонсори, 10 л. пального (на обкошування кущів та трави) профінансувала сім’я Володимира Гречки.
Попрацювавши, як слід, усі зібралися на замковій території. У казані доварювалася гречана каша, усіх пригощали гарячим узваром. Організував обід для учасників толоки Анатолій Ковальов (ГО «Зелений світ»). У такій теплій атмосфері спілкувалися, жартували, ділилися враженнями та хорошим настроєм.
–Ми з дітками приїжджаємо дуже часто, – каже Лала Тарапакіна. – Вони такі дорослі, нехай звикають, прибирають, чого їм вдома сидіти. Я не бачу ніякого в цьому подвигу. Ми приїхали сюди родиною. Наш фонд має на меті відновити цей замок. Це взагалі один з найбільш доглянутих замків в Україні. У нас в проекті їх 12, більшість з них – це мальовничі руїни. Вони практично не підлягають відновленню.

 

 

 

 

 

Ольга ОСІЯНЕНКО

20.03.2020 11:02
Переглядів: 1125
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.