«Бути депутатом Тальнівської громади – це втілювати корисні для неї проєкти» - Вісті Черкащини

«Бути депутатом Тальнівської громади – це втілювати корисні для неї проєкти»

Депутат громади

У рубриці «Депутат громади» сьогодні спілкуємося з Раїсою Карман. Наразі вона обіймає посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради. Обрана депутатом міської ради 8-го скликання від політичної партії «За майбутнє».
Довідка: народилася Раїса Михайлівна Карман 1968 року у селі Зеленьків Тальнівського району. Освіту здобувала у Жовтоводському педагогічному училищі (1988 р.), Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (1997 р.) та національному університеті Львівська політехніка (2010 р.). Свій трудовий шлях почала учителем початкових класів Тальнівської школи-інтернат. Згодом працювала у приватній спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов та правознавства, була обрана заступником директора з навчально-виховної роботи. З 2011 року працювала вчителем української мови та літератури й завучем Тальнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія». У 2017 році стала головним спеціалістом з питань освіти відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради, а згодом очолила галузь. Відзначена нагородами різного рівня (грамоти, подяки Міністерства освіти і науки України, обласної ради, управління освіти і науки Черкаської ОДА, районної ради, виконавчого комітету, профспілки, відділу освіти), має відзнаки «Професійний імідж», «Успішна жінка». Одружена. Має чудову родину: чоловіка Анатолія, сина Богдана, невістку Наталю та онука Михайлика. Сім’ю вважає своїм найвищим досягненням. Життєве кредо: жити, творити, розвивати громаду для дітей. Раїса Карман входить до постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, обрана її секретарем.
Електронна адреса: raisakarman@ukr.net, телефон: 0680044574.
– Традиційно ми запитуємо у наших депутатів, чому саме цю політичну силу вони обрали? Поясніть свій вибір.
– Скажу відверто, пропозиції стати депутатом були від різних політичних сил, обрала «За майбутнє». Це нова політична партія, яка об’єднала досвідчених політиків з вагомим досвідом роботи. Я – учитель, звичайний учитель, який чітко знає, діти – це найбільше чудо із чудес, за ними майбутнє.
– На Вашу думку, децентралізація, стане тією рушійною силою, що дасть поштовх до розвитку громади?
– Суть децентралізації, відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, полягає у здатності та можливостях самих територіальних спільнот вирішувати окрему частину публічних прав, діючи в межах законів держави. Ми тут живемо, тому краще знаємо проблеми громади і працюємо в інтересах громадян. Передача повноважень передбачає, насамперед, підвищення фінансової спроможності, економічної, інвестиційної привабливості території для якісного й комфортного проживання, а для учнів – навчання. Оскільки освіта не може виробляти продукт на «сьогодні», то потрібно залучати інвестиції. До прикладу, утеплення Тальнівської ЗОШ №2, заміна вікон ЗДО «Ромашка», «Берізка», модернізація систем опалення закладів освіти, створення якісного освітнього середовища, придбання шкільних автобусів тощо відбувалося у нашій громаді із залученням державних інвестицій.
– Часто доводиться чути, що левову частку бюджету нашої новоутвореної громади «з’їдає» освіта, мовляв, тому села приречені на виживання. Вам не здається ця думка упередженою?
– Так, справді, освіта в громаді забирає левову частку асигнувань – 49,9 % бюджету. На освіту з місцевого бюджету виділено в цьому році 92 996 713 гривень. Це великі кошти. Але хіба в сім’ї не так: коли народжується дитина спершу купують їй, приділяють максимум уваги вихованню, навчанню. Я переконана, що найкращі капіталовкладення – це вкладення у дитину. Адже розумні, щасливі діти – наша захищена старість.
– Ви в політиці людина нова. Як ви почуваєтеся в політичному бомонді нашої громади?
–Так, депутатом я раніше не обиралася. А політику розцінюю, як діяльність з вирішення питань громади, не залежно від того, яку політичну силу ти представляєш. Це цілеспрямована діяльність, пов’язана з ухваленням відповідних рішень, а я людина цілеспрямована. Я вмію брати відповідальність і показувати результати – реальні, а не на словах. Для мене бути депутатом – це втілювати корисні для громади проєкти, дбати про розвиток. Але все це можливо лише спільними зусиллями, за підтримки всіх депутатів. Я щиро вірю в розвиток нашої громади.

Ліна ЯЛОВСЬКА

12.03.2021 09:00
Переглядів: 939
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.