Бухгалтерка з Тального: «Кожна справа має робитися спільно і з максимальною довірою»

16 липня професійне свято відзначають люди, які в своїй трудовій діяльності чітко слідують основним положенням «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Бухгалтер – професія надзвичайно відповідальна і складна. Без них не обходиться жодне успішне підприємство, організація чи установа.

Особливостями цієї професії з нами поділилась справжній фахівець дебету і кредиту, головний бухгалтер Аліна Нестеренко.

Ця молода та енергійна тальнівчанка працює у цій сфері не так давно, але вже керує колективом обліковців. Розпочинала працювати звичайним бухгалтером в Тальнівській санаторній школі, нині ж очолює бухгалтерський колектив відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради.

– Після 9-го класу я пішла навчатись на програміста в Тальнівський будівельно-економічний коледж. Там мені дали колосальні знання, всі викладачі стали мені як рідні люди. На 4-му курсі навчання була можливість паралельно вступити на спеціальність «Фінанси і кредит». Я скористалась таким шансом, оскільки програмування було не зовсім моє. Закінчила з відзнакою. А взагалі, я мріяла бути вчителем англійської мови, навіть здала тести, документи, і мене вже прийняли, але мене позвали заміж. Зрозуміло, що заміж іти – цікавіше, – сміється. – Тому я забрала свої документи і вже разом з чоловіком вступила до Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на фінансову справу. Пізніше, в цьому ж університеті, навчалась на вчителя математики і здобула освітній рівень магістра.

За словами Аліни Юріївни, у будь-якій роботі треба любити те, що робиш, не думати, що ти йдеш на каторгу, а навпаки – працювати у своє задоволення.

– Бухгалтерія – така річ, яку треба щиро любити. В протилежному випадку – в тебе ніколи не зійдеться баланс, ніколи не знайдеш похибку у звіті. Від цього треба «кайфувати». Це неймовірні емоції, коли по закінченню місяця в тебе все гарно зійшлося. Коли успішно завершується робота, над якою працюю довгий час, я щиро радію, хочеться стрибати від щастя. Так само, у цій професії необхідно постійно розвиватися, навчатися нового, вивчати нові закони, постанови, спілкуватися із колегами з інших структур. Зараз в освіту залучають дуже багато коштів. З однієї сторони я відчуваю ейфорію від цього, а з іншої –страх, бо це величезні гроші, які треба освоїти. Проте, дякуючи нашому депутатському корпусу та обласним депутатам, освіта в нашій громаді буде на гідному рівні, – каже жінка.

Розповідає, що разом з нею працюють досвідчені спеціалісти, професіонали своєї справи, без яких вона б навряд чи справилась. Всього у відділі освіти Тальнівської міської ради –10 бухгалтерів.

– Протягом усього періоду я намагаюся вдосконалюватися і налагоджувати відносини з колективом. Я їх називаю «мої дівчатка». Розумію, що повинна керувати людьми, в нас часто бувають різні погляди на ту чи іншу ситуацію, але я завжди ставлю себе на місце людини. Криком нікого не візьмеш і толку не буде – це однозначно. Людей завжди треба розуміти. Не було б їхньої роботи – і моєї не було би видно. Кожна справа має робитися спільно і з максимальною довірою. Усі ми нервуємо, коли закінчується місяць, а особливо – рік. Не дайте вчасно зарплати, чи щось не дорахуйте… Це дуже велика відповідальність. Робота дійсно важка, але понервувати можна лише дорогою додому, а вдома – ти усміхнена і спокійно займаєшся домашніми справами.

Курйозних випадків в роботі жінка не пригадує. Каже, цифри та аналітика постійно скрупульозно перевіряються, тому у бухгалтерії не може бути великих помилок, бо кожна рано чи пізно заявить про себе.

– Я люблю свою роботу та колектив, але на сто відсотків сказати, що в бухгалтерії я знайшла себе, не можу. Мені завжди подобалось займатись творчістю, організовувати свята, дарувати людям радість. Навіть колись казала, що відкрию «Агенство добрих справ». Бухгалтерія, однозначно, назавжди в моєму житті, але, крім цього, мрію спробувати себе в іншому напрямку, – каже Аліна Нестеренко.

Редакція газети «Новий Дзвін» вітає всіх бухгалтерів з професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту та злагоди, оптимізму й упевненості у своїх силах. Нехай мудрими будуть ваші дії, праця приносить вам тільки задоволення, а кожен день життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю!

Катерина КІХТЕНКО

16.07.2021 12:18
Переглядів: 1317
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.