Ваша думка - Вісті Черкащини

Ваша думка

Вже завтра школи та дитячі садочки на Тальнівщині відновлять роботу. У шкільних групах (з дистанційного навчання), у групах «Вайбер» дитсадків цю тему активно обговорюють, ведуться дискусії. Тому ми вирішили поцікавитися думкою батьків, пересічних громадян, та запитали, чи вестимуть вони своїх дітей до школи чи до дитсадка, зважаючи на ситуацію з поширенням коронавірусу. Що вони нам відповіли, далі:

–На мою думку, органи місцевого самоврядування, держава не думають про нас зовсім. І те, що коїться, не вкладається в моїй голові, мені їхня позиція незрозуміла та навіть абсурдна. Хіба вони не бачать статистики? Кого вони під удар підставляють, дітей? В мене немає слів, одні емоції! Якого вихідного дня карантин? На вихідних і так всі вдома сидять. Он у санаторній школі ще тиждень навчатимуться дистанційно. Як на мене, навіть якщо діти не засвоять дистанційне навчання, чи не вчитимуться в цей період, аби тільки щоб були здорові і поруч з нами.

Віта, с. Здобуток

–Ми ще тиждень посидимо вдома, побачимо, як буде складатися ситуація. Коли у березні ми тільки чули про коронавірус, то сиділи вдома на суворому карантині, а тепер, я навіть не знаю, хто свідомо наражатиме своїх дітей на небезпеку.

Ігор, м. Тальне

–Завтра сина до школи веду. Не знаю, яка думка інших мам, але вважаю, що як ти себе налаштуєш, так воно і буде. Якщо ти маєш захворіти, ти й так захворієш, якщо навіть просто гулятимеш на вулиці. Наші діти граються надворі, скрізь з нами ходять, а школа – це що, єдиний об’єкт для зараження? Ні.

Ірина, м. Тальне

–Я просто в шоці від ситуації, що склалася. Свого малого вести не буду, має нежить. А щодо відкриття, то про що взагалі можна говорити, якщо вся країна на карантині, а дітей в школу відправляють типу першопрохідцями – перевірити, візьме чи не візьме? І діти, як на мене, – це основні переносники цієї хвороби, то вчителі через тиждень усі будуть лежати. Зараз дітей відправ до школи – що це буде? Базари, магазини закривали, а тепер дітей у школу? Я не відпущу своїх дітей, однозначно.

Люся, с. Колодисте

–Моя думка – як і більшості нормальних людей. Поки люди не зіштовхнулися з цією проблемо, вони до кінця не усвідомлюють, що це за хвороба насправді. Їм  здається, що це не так і суттєво. Поки цей тиждень ми у школу не йдемо, а там буде видно. В лікарні, скільки читаю, Олег Солодько каже, що там ситуація тільки погіршується, лікарів немає. Читаю й те, що школи й дитсадочки закриють тільки тоді, коли буде 50% хворих – це ж кошмар! Якщо у закладі, наприклад, 200 дітей і 40 працівників, то будуть чекати, поки 150 чоловік захворіє? То краще нехай дитина сидить вдома, аніж підхопить болячку, а потім де хочеш, там і лікуй її.

Віта, с. Здобуток

– Я вважаю, що це не на часі. Звісно, нам всім набридло вже сидіти вдома, хочеться повернутися до нормального життя. В мене донька ходить до першого класу, їй потрібно навчатись в школі, спілкуватися з друзями. Але коли захворюваність на ковід була мала, то ми сиділи вдома, а зараз така ситуація в місті складна, молоді люди помирають, а треба йти до школи. На мою думку, ще хоча б тиждень треба було посидіти вдома, можливо, ситуація покращилася б. Я хвилююсь за здоров’я своєї сім’ї.

Тетяна, м. Тальне

– Я думаю, що нічого страшного не станеться, якщо діти підуть в школу. Вони все одно на вулицях всі разом граються і збираються по домівках. Уроки мені немає коли з ними вчити, я до пізньої години на роботі. Якщо дотримуватись санітарних норм, то я тільки «за», щоб школи відкрили.

Лариса, м. Тальне

– Я проти того, щоб діти навчались зараз у школах. Навіть попри те, що немає коли робити з дітьми уроки. Від коронавірусу щодня хтось помирає, навіть в Тальному. Діти також хворіють, нехай в легшій формі, але вони переносять цю хворобу. Не розумію людей, які приймали таке рішення. Це дуже дивно в такій важкій ситуації, як зараз в Тальному. Людей немає куди класти в лікарні, лікувати також немає кому, бо лікарі теж хворіють, шукають по Фейсбуку кисневі балони, закривають ринки, магазини, всі заклади харчування та розваг, а діти хай в школу йдуть.

Анна, м. Тальне

–Просто не зрозуміло, як та комісія засідала і по яких факторах вони вирішили, що в школу (садочок) вже можна ходити. В лікарні все зайнято, хворих є багато. Щоб записатись в 12 кабінет (єдиний, де приймають з ознаками ГРВІ), треба чекати кілька днів, за цей час або одужуєш, або потрапляєш вже з ускладненнями. І не особо ти комусь потрібен в тій лікарні. Якщо дихаєш і ходиш, лікуйся вдома. Така ситуація, що дорослому страшно, а за діток – вдвічі страшніше. Хоча вони в більшості випадків легко переносять коронавірус, але повторюсь: при такій ситуації в системі лікування, діток треба захистити, або хоча б відтермінувати їх зустріч з вірусом, до тих часів, коли система «Пацієнт-Лікар» буде працювати як годинник.

Леся, с. Соколівочка

–Згідна: вдома важко, незручно навчати, але нехай краще буде те дитя «ненавчене», ніж хворе. Це моя особиста думка. Я не хочу наражати свою родину на небезпеку, тому мої діти будуть вдома. Інше питання – вчителі, вихователі, технічний персонал. Вони виконують розпорядження. Але їх зустріч з безсимптомним носієм вірусу може закінчитися довгим та дороговартісним лікуванням чи, не дай, Боже, і гірше. Хто про них подумає?

Оксана, с. Кобринова Гребля

–Так, але ми не знаємо, скільки ще триватиме карантин. Не можемо ж ми вічно тримати своїх дітей ізольованими. Їм потрібно навчатися, зрештою вони хочуть живого спілкування, а не лише в Інтернеті. Якщо держава не зробила нічого за пів року, знаючи про другу хвилю карантину, то як бути нам, нашим дітям? Це буде ціле покоління, що не зможе отримати якісної освіти. Адже не кожен батько може пояснити хімію чи іноземну мову своїй дитині. Тому я за те, щоб діти, звичайно, дотримуючись усіх норм (маска, антисептик, дистанція) відвідували навчальні заклади.

Василь, с. Онопріївка

–Не розумію, як можна забороняти навчання в садочках чи школі. Тоді й батькам усім треба забороняти ходити на роботу. Бо, по-перше, не в усіх є дідусі-бабусі, що сидітимуть з внуками, а, по-друге, а що, як батьки з роботи вірус принесуть? Якось нелогічно виглядає.

Ірина, Катеринопіль

–Мені моя дитина дорога. Я б не хотіла, щоб вона постійно була в школі під загрозою зараження. Там зараз багато дітей хворіє. Ковід – не ковід, але багато з кашлем, шмарклями. Син теж уже другий день температурить. Тепер думай, що воно. Краще б вдома сидів за комп’ютером. Але ж у нашій громаді діти навчаються.

Вікторія, Єрки

15.11.2020 17:39
Переглядів: 2119
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.