Той, про кого пам’ятають буде жити вічно - Вісті Черкащини

Той, про кого пам’ятають буде жити вічно

В Будищах на Лисянщині урочисто відкрили пам’ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС, воїнам-афганцям і нинішнім захисникам України в зоні проведення АТО.

Саме вони, учасники цих історичних подій, за задумом ініціаторів створення пам’ятника, втілюють найкращі людські якості – мужність, героїзм, здатність на самопожертву заради інших, патріотизм, і варті, щоб про них знали і пам’ятали завжди. Наразі в Будищах і Орлах проживає п’ять чорнобильців, 14 учасників АТО і два колишніх воїни-інтернаціоналісти.

Учасники заходу, який відвідали голова райдержадміністрації Володимир Павличук, голова районної ради Ярослав Попко, ліквідатори аварії, ветерани афганської та російсько-української війн, жителі Будищ, Орлів та Шестеринець, згадали своїх земляків, які в різні роки, не жаліючи свого здоров’я і життя, ставали на захист майбутнього країни і світу.

Своїми спогадами про події, які пережили, поділилися голова районної спілки ветеранів Афганістану Сергій Шевченко, учасник АТО Олег Короленко.

Під звуки державного Гімну полотно з мармурового знаку у вигляді трьох язиків полум’я зняли ліквідатор-чорнобилець Михайло Норенко, афганець Володимир Ялинський та атовець Андрій Меланченко.

До його підніжжя з удячністю поклали живі квіти керівники району і села, колишні воїни, вихованці дошкільної дитячої установи. Священик церкви Покрови Пресвятої Богородиці КП отець Роман освятив пам’ятний знак.

Ініціатором ідеї спорудження пам’ятного знаку виступив згадуваний уже Михайло Норенко. Його підтримали сільський голова Юрій Райченко та депутати. А втілив задумку в граніті молодий підприємець з Будищ Олег Пархомчук, який працював над композицією цілий місяць.

Олександр ЩЕРБАТЮК

28.04.2017 15:33
Переглядів: 810
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.