Шершні атакують!

Протягом доби 16 серпня черкаським рятувальникам довелося двічі виїздити на повідомлення щодо агресивних нападів шершнів на людей.

Перше повідомлення надійшло від мешканців кількох квартир житлового будинку на вулиці Генерала Момота. Рятувальники встановивши автодрабину піднялися на 4 поверх та провели інсектицидну обробку щілин, які утворилися між балконами з третього по п’ятий поверхи. За допомогою хімічного розчину, який надали спеціалісти із санепідемстанції, рятувальники повністю знешкодили гніздо небезпечних комах.

Наступний виклик надійшов від вихователів дитячого закладу, що розташований на вулиці Героїв Майдану.

За інформацією педагогів, шершні утворили гніздо під дерев’яним настилом дитячого павільйону створюючи небезпеку для дітей під час прогулянки.

Фахівці ДСНС із Державної пожежно-рятувальної частини №3, одягнувши захисні костюми, розібрали настил та діставшись гнізд з осами, знищили їх за допомогою аерозольного інсектициду.

Прес-центр

Факти про шершнів:

Шершні – це окремий вид ос.

Тому вони багато в чому схожі. Ось тільки шершні більші. Переважно розмір цариці коливається від 3 до 5 см, а робочих шершнів – від 2 до 4 см.

Також шершні досить ненажерливі, але це стосується личинок.

У той час, коли дорослі особини їдять нектар і сік рослин, для личинок вони ловлять багату білками здобич, наприклад, маленьких коників, сарану, бджіл і ос.

Не гордують шершні красти у бджіл мед. Вони навіть часто селяться біля пасік з цією метою. А за день один шершень може вбити 2-3 десятка бджіл.

Робочі шершні живуть близько місяця.

З настанням холодів уся родина гине, крім запліднених самочок, які на зиму засинають у затишному місці. Потім навесні вони прокидаються і самостійно будують стільники на кілька десятків осередків, дбають про личинок.

Організація життя у шершнів добре продумана. На варті біля гнізда є вартові.

17.08.2016 12:35
Переглядів: 1310
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.