Паспорт у застосунку “Дія” замінить паперовий документ

“Дія” офіційно замінить паперові паспорти й пластикові ID-картки. Цифровий паспорт буде аналогом паперового документа.

З 24 серпня в Україні набуває чинності закон, за яким ніхто не зможе вимагати в людини паперові документи.

Будь-який документ можна буде надати в електронному вигляді. Наприклад, через застосунок “Дія”.

У кожної організації мають бути зчитувальні пристрої, які розшифровуватимуть інформацію про власника паспорта із системи “Дія”, пише СЬОГОДНІ.

Це передбачає законопроєкт № 5495. Зараз він перебуває на підписі в президента.

Е-паспорт можна використовувати на території України для посвідчення особи й підтвердження громадянства, крім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. У ЦНАП для отримання державних послуг, у державних установах і судах, для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, для підтвердження особи та здійснення касових операцій у банках, для відкриття банківського рахунку онлайн, для подорожей Україною літаком і поїздом, для заселення в готель.

“Україна – перша країна у світі, яка запустила цифрові паспорти й законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі “Дії “більше не будуть стикатися із ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України й великий крок до впровадження режиму без паперу. Це унікальний світовий кейс, яким можна й треба пишатися “, – розповів міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

3 червня президент Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад у Хмельницькому заявив, що низка країн уже замовляють в України концепт єдиного порталу держпослуг “Дія”.

Бренд і концепцію порталу й застосунку “Дія” представили в Києві 27 вересня 2019-го. У першій версії були доступні 33 онлайн-послуги й низка електронних документів. У жовтні 2020 року Мінцифри презентувало оновлений застосунок “Дія 2.0” і запустило низку нових адміністративних послуг на порталі.

gazeta.ua

02.08.2021 15:51
Переглядів: 182
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.