Непомітні в потоці: дороги України патрулюватимуть авто-фантоми

25 січня на українських дорогах з’являться патрульні автомобілі фантом — вони слідкуватимуть за правопорядком. З їхньою допомогою поліція непомітно фіксуватиме порушення ПДР на наших дорогах.

Про це заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Патрульные авто-фантомы

За його словами, зараз патрулюватимуть автомобілі Skoda Kodiaq. Розпізнати їх на вулиці дуже складно – вони без розпізнавальних знаків.

– Спецавтомобіль сертифікований за модулями “В” та “F” та нормований з усіма вимогами ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України та здатний до фіксації порушень правил дорожнього руху, – наголосив законність фантонів Білошицький.

Олексій додав, що надалі марки та моделі авто не розголошуватимуться – це необхідно для скритності на дорозі.

Заступник начальника Департаменту патрульної поліції також розкрив принцип роботи таких патрульних авто.

Так, автомобілі оснащені системами контролю руху транспортних засобів. Заміряти швидкість можна як у русі фантома, так і стоячи одному місці.

Система зчитує номери правопорушників та перевіряє транспорт у базі даних. Після цього вже перевірені дані надсилаються автоматичною системою фіксації для оформлення ухвали про правопорушення. Так, штраф прийде власнику чи водієві авто.

Патрульные авто-фантомы

Білошицький відзначив весь процес фіксації та створення ухвали відбувається в автоматичному режимі.

Весь процес фіксації порушення може відбуватися і в ручному режимі – для цього Skoda Kodiaq оснастили двома камерами. Вони будуть знімати все, що відбувається спереду та позаду службового авто. Олексій зазначив, що такий спосіб використовуватиметься вкрай рідко — наприклад, якщо порушник проїде на червоний або перетне подвійну суцільну. У такому разі автомобіль порушника ПДР зупинятимуть і штрафуватимуть.

Наразі таких авто у поліції 4, але до кінця року автопарк хочуть збільшити до 30 одиниць транспорту.

 

life.fakty

27.01.2022 18:02
Переглядів: 501
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.