На свята в Україні вдарять 20-градусні морози: кліматолог розповіла, якою буде зима

Найхолоднішим місяцем буде січень, а місяцем з найбільшою кількістю снігу цієї зими стане лютий.

На зимові свята в Україні вдарять морози до -20°. Таке серйозне похолодання триватиме близько тижня.

Про це в коментарі “Обозреватель” розповіла завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

За її словами, зимові температури в Україні очікуються вже в кінці листопада – на початку грудня. В цей час денні температури опустяться до позначки -8°…-10°.

Потім прийде потепління, і практично весь грудень буде з невеликим плюсом вдень і також невеликим мінусом вночі. За словами метеоролога, температури коливатимуться в грудні буквально кожні кілька днів.

А ось під кінець грудня та на початок січня фахівець прогнозує сильне похолодання, очікуються морози до -20°.

“Січень мені не подобається. У січні ми очікуємо найнижчі температури за всю зиму. Хвиля холоду зміщується на свята. Вона триватиме більше тижня”, – розповіла вчена.

За словами метеоролога, найбільше снігу цієї зими випаде у лютому. Він буде “затяжний, холодний і зі снігом”. Однак через коливання температур, великого стійкого снігового покриву не буде.

Нагадаємо, за даними кліматологів, цього року зима буде тепліше звичайного, але морози все ж очікуються.

Середня температура повітря в січні буде на 3 градуси вище, ніж у попередні роки. А в середньому за зиму – вище на 1,5 градуса.

Але все ж, за словами кліматологів, арктичний холод до нас буде прориватися. Вони прогнозують, що морози -10° обов’язково будуть.

unian.ua

23.11.2021 08:53
Переглядів: 445
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.