На Черкащині вода найбільш забруднена у приватних колодязях - Вісті Черкащини

На Черкащині вода найбільш забруднена у приватних колодязях

Відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2017 рік ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” за І півріччя 2017 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 1078 проб питної води за санітарно-хімічними та 1586 проб – за мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідали 75 (6,9%) та 70 (4,4%) проб відповідно. Повідомляють у Черкаській СЕС.

Питома вага проб питної води із відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Жашківському, Катеринопільському та Городищенському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 755 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 785 проб – за мікробіологічними.

Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 198 (26,2%) проб (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях) та 83 (10,5%) – за мікробіологічними показниками.

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками у Уманському, Маньківському, Жашківському та Звенигородському районах, за мікробіологічними – Катеринопільському та Звенигородському районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць перевищував обласний показник в Городищенському та Жашківському районах.

Лабораторний центр продовжує моніторинг якості питної води.

21.01.2018 22:31
Переглядів: 778
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.