Безпритульні тварини – наша спільна відповідальність

Коли мова заходить про бездомних собак, люди забувають про все. І про ціни, й про інфляцію, і про загрозу епідемії кору. «Собаки винні в усьому!» − вважають одні, які їх не люблять. «Самі ви такі: жорстокі, бездушні!» − пишуть інші. І цій дискусії немає ані початку, ані кінця. Кожен намагається довести своє, за будь-яку ціну. Інколи доходить до абсурду. «Я дуже люблю тварин, − зауважує одна звенигородчанка, − але я за те, щоб бездомних псів відстрілювали». «Цікаво, в якому виді ця пані любить тварин: у смаженому, вареному чи печеному? І чи знайома вона взагалі з сучасним законодавством України, не говорячи вже про такі пережитки минулого, як милосердя?» − запитує її опонент. Ще дуже поширена думка, буцімто відповідальність за безпритульних тварин несе виключно міська влада. Тобто ми всі «добрі, хороші, милі», а міська влада має з цими собаками, що ми двічі на рік викидаємо на вулицю, щось робити. Що? А Бог їх знає, головне, щоб вони нам, «добрим, хорошим і милим» не заважали. Звісно, що має! І останнім часом дещо робить, хоч можливо не такими темпами, як нам би хотілось.

«У 13 із 20 районів Черкащини уже проводиться масова стерилізація та вакцинація проти сказу безпритульних тварин. Лише цієї осені, протягом кількох днів, у Городищі, Маньківці, Шполянській та Єрківській ОТГ стерилізували та вакцинували проти сказу 102 безпритульні тварини… Загалом, за 2 роки від часу прийняття на Черкащині обласної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, через її дію пройшло вже 1044 тварини – що упередило появу на вулицях тисяч нових безпритульних тварин», − читаємо у виданні «Новини Черкас 24» за листопад 2018. І далі: «Найбільше тварин – від початку дії Програми, за словами Оксани Савіцької, вакциновано та стерилізовано у Каневі (274), Золотоноші (180), Смілі (160) та Звенигородці (153), де роботи проводяться протягом усього року».

У квітні 2017 за допомогою фахівців ТОВ “Чотири лапи Україна” було стерилізовано та щеплено проти сказу 44 тварини у Катеринополі. Через рік у Єрківській ОТГ – 46 (силами ватутінського ветлікаря Наталії Притули). На травень 2018-го стерилізували та вакцинували 70 собак у самому Ватутіному. Цікаво, що 25 тваринам місцеві волонтери відразу знайшли новий дім. Понад 200 хвостатих прилаштувала у добрі руки також переселенка зі Сходу у Звенигородці. Якби трохи більше людей виявляли подібну соціальну активність, а ще дбали про своїх власних улюбленців, не давали їм безконтрольно розмножуватись та не викидали їх на вулиці, то проблема безпритульних тварин в Україні поступово зникла б. Пам’ятаймо, проблема регулювання чисельності безпритульних тварин – наша спільна відповідальність: і влади, і мешканців.

У будь-якому випадку необхідно, аби була відповідальність влади, а також розуміння людей, що “прибрати” з вулиць тварин, яких підкидають і підкидають на вулицю вони самі або їхні сусіди, не вийде − сьогодні в Україні за таке передбачено жорстку відповідальність.

За підрахунками волонтерів, для проведення стерилізації безпритульних тварин у селі чи райцентрі може вистачити і 20 тисяч гривень. Цілком підйомна сума, щоб на певний час закрити актуальність однієї із найбільш гострих соціальних проблем.

Марина КАМІНСЬКА

29.01.2019 09:07
Переглядів: 2252
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.