Водійські права в телефоні, цифровий підпис і без валютних обмежень

З 1 листопада стають чинними низка законодавчих нововведень у різних сферах життя українців. Переважно зміни відбудуться в соціальній та економічній сферах, зазначають на сайті gazeta.ua

ОСББ можуть купувати газ дешевше

З 1 листопада об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати газ дешевше. Для потреб централізованого опалення і гарячого водопостачання вони мають можливість закупити його за фіксованою ціною 6145,31 гривні за тисячу кубометрів.

Це у випадку, якщо вони мають власні котельні і не мають боргів за використаний газ. Акція для ОСББ триватиме до 31 березня.

” Це дозволить їм нівелювати очікуваний ринком зростання цін на газ. Також захистить своїх жителів багатоквартирного будинку від підняття тарифів на тепло. Щоб скористатися цією пропозицією, їм треба зробити 100-відсоткову передоплату за газ”, – сказав керівник інтегрованого газового бізнесу “Нафтогазу” Андрій Фаворов.

У серпні Нафтогаз пропонував українцям купити газ на зиму наперед за літніми цінами. Це була тимчасова акція для домогосподарств. Тривала до 25 вересня. Понад 67 мільйонів “кубів” газу придбали 55 тисяч родин. Купували за фіксованою ціною — 4874,42 гривні за тисячу кубометрів.

Водії зможуть їздити без посвідчень

Водії зможуть за допомогою мобільного додатка створювати власні електронні посвідчення чи е-технічні паспорти. Тоді можна не брати з собою в дорогу пластикові оригінали цих документів. Електронні копії матимуть таку саму юридичну силу, як і пластикові оригінали. Водійські права та технічні паспорти радянського зразка 1990–2000-х років випуску, не можна оцифрувати. Доведеться оформити нові документи, якщо водії захочуть створити електронні дублікати.

Лісові господарства зобов’язані вести електронний облік деревини

З листопада вводять електронний облік деревини. Так хочуть побороти з незаконною вирубкою лісів. За це пропонують карати.

“Близько 30% деревини перебуває в тіньовому обігу. Щороку держава втрачає до 2 мільярдів гривень. Після вирубки будь-яка деревина має чипуватися та позначатися індивідуальним номером. В іншому разі вона вважається нелегальною та вилучається, – каже прем’єр-міністр Олексій Гончарук. – Державні підприємства, які відносяться до Міністерства оборони, досі виокремлені з процесу обліку деревини. Нині їх 15. До 1 листопада на цих підприємствах має бути запроваджено централізований електронний облік. Також його мають вести комунальні лісові господарства”.

Радіодиктант національної єдності можна перевірити в день написання

8 листопада проведуть 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цього року внесли зміни. Учасники зможуть майже одразу перевірити свою роботу.

“Зазвичай ми отримуємо листи упродовж двох днів. Потім півтора-два тижні команда людей їх перевіряє. Це дуже громіздка робота і складна. Виходить, люди написали диктант, а десь у грудні підбиваємо підсумки. Це вже стає неактуально, – розповів автор диктанту, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка 48-річний Олександр Авраменко. – Тому вирішили зробити так: продиктували текст, взяли паузу на 3-4 хвилинки, і після цього його перевірити, вивісити на сайт, на екрани. Я озвучу орфограми, пунктограми. Усе прокоментую, щоб все завершили в цей же день”.

Документи з цифровим підписом стають офіційні

У листопаді українцям дадуть можливість отримати цифровий підпис і записати його на вже наявні ID-картки. Послуга буде безкоштовною. Всі ті картки, які на сьогодні є в обігу, придатні для того, щоб їх не обмінювати. Послуга доступна для громадян, яким вже виповнилось 18 років.

Електронний цифровий підпис — це аналог власноручного підпису в електронному документообігу. Цей підпис наділяє юридичною силою файл, створений на комп’ютері. Він стає офіційним документом, як і паперовий з підписом від руки.

Нацбанк скасував введені валютні обмеження

Нацбанк продовжує скасовувати раніше введені валютні обмеження. Від 5 листопада українці матимуть змогу купувати валюту та банківські метали без обмежень.

До цього часу могли купити на 150 тис. грн через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. Обмеження зможуть знімати і надалі.

“Ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок. Більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 тис. грн”, – повідомили у Нацбанку.

Гасити пожежі будуть по-новому

При проектуванні систем протипожежного захисту повинні передбачати сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Представляє собою хмару або туман із дрібних крапель води. Розпорошується на більші площі горіння, а також вбирає в себе тверді частинки диму.

Це значно знижує ризики сильного задимлення приміщень і зменшує кількість летальних випадків від отруєння чадним газом.

“Це набагато ефективніше та краще, ніж гасити пожежі звичайними методами. У 90% випадків пожежу ліквідують за допомогою води. При гасінні є велика вірогідність руйнування майна та речей, затоплення. Використовують не тільки значні об’єми води, а й проектують більші резервуари для її зберігання”, – говорить президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

В закладах культури стане більше вбиралень

Внесли зміни в державні будівельні норми в проектуванні закладів культури. У кінотеатрах та театрах кількість жіночих вбиралень збільшать вдвічі. Якщо раніше театр розрахований на 600 відвідувачів, то раніше проектували 30 жіночих туалетів. За новими нормами – треба буде 60.

“При цьому, частина туалетних кімнат має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення, а також містити сповивальні столики для немовлят”, – сказав Лев Парцхаладзе.

Електронний квиток у Києві відклали

З 1 листопада муніципальний громадський транспорт Києва мав перейти на автоматизовану систему оплати проїзду.

Міська влада планувала повністю вивести з обігу жетони в метро та паперові квитки під час оплати проїзду в міському наземному транспорті. Їх мав замінити електронний квиток з QR-кодом та безконтактні транспортні картки. Але перехід на е-квиток перенесли.

“Систему е-квитка необхідно вдосконалити. Вирішили перенести запуск електронного квитка в промислову експлуатацію. Також паралельно залишаться працювати жетони та паперові квитки. Їх поступово будуть виводити з обігу. Цей процес триватиме до кінця наступного року”, – пояснив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Оновили Митну службу

Запрацює оновлена Державна митна служба України. Спробують побороти корупцію та контрабанду. Митні пости, які підпорядковувалися ДФС, переведуть до Митної служби. Замість 26 митниць буде 16. Лишаються окремо лабораторія і кінологічний центр.

Запрацював безвіз з Домінікою

З 13 листопада запрацює безвіз із гірським островом Домінікою на межі Карибського моря і Атлантичного океану. Українці зможуть перебувати на острові до 90 днів без віз, незалежно від мети в’їзду.

01.11.2019 10:19
Переглядів: 1503
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.