За моє жито мене ж бито

У нашій країні складається парадоксальна ситуація: однією рукою держава дає гроші місцевим громадам, а іншою відбирає. І так із року в рік, із наполегливо провокуючи посадових осіб на протиправні дії.

Хоча, здавалось би, яке тут порушення, ніяк не добере селищний голова Лисянки Олександр Короленко: надійшла бажана сума з державного бюджету до селищного, її до копієчки використали, про що є відповідні документи. Всі задоволені, бо ж таки зроблена потрібна для громади справа.

Однак ось тут якраз і потрібно готуватися до неприємностей. Безконечні перевірки, кримінальні провадження, звинувачення у розкраданні коштів, обмови недоброзичливців.

– Торік ми запланували встановити твердопаливні котли в дитячій дошкільній установі «Ромашка», так як діючий котел в холодну пору вже не забезпечував належної температури в приміщенні, – розповів Олександр Короленко. – Вирішення цієї проблеми не лише рятувало опалювальну систему від зупинки, а й економило 520 тисяч гривень бюджетних коштів. До того ж, з’являлося три нові робочі місця. Субвенція з державного бюджету в сумі 697 тисяч гривень на виконання робіт зі встановлення котлів надійшла 26 грудня. А так як до завершення року вже не залишалося часу ці кошти освоїти, то згідно діючого законодавства мали їх вже 28 грудня повернути назад.

Я опинився перед нелегким вибором: повернути гроші означало б ще б на довгі роки приректи дитячу установу на холод, аварійні ремонти і відключення, а залишити їх – свідомо винести собі вирок. Це я й зробив: 27 грудня пішов на ризик – підписав акт виконаних робіт.

ТОВ «Будівельна спілка-2013», щоправда, пізніше, швидко й професійно встановила два твердопаливні котли. Вони прийняті в експлуатацію, проведено пробні пуски, закуплено палети. До наступного опалювального сезону ДНЗ «Ромашка» готовий повністю. Це й підтвердила недавня зустріч Олександра Короленка з керівником підрядної організації Анатолієм Крижнім, завідуючою дитсадка Лесею Тарасенко та представниками громади (на знімку), під час якої всі дійшли згоди у правильності дій мера. Однак правоохоронні органи так не вважають.

Чому, не знаємо. Але підозрюємо.

Олександр ЩЕРБАТЮК

16.06.2017 15:47
Переглядів: 2199
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.