Як живе Бужанська ОТГ НА Лисянщині?

Бужанська ОТГ, яка об’єднала шість сіл Лисянщини, почала діяти наприкінці минулого року, але тут уже встигли зробити багато нового, цікавого, корисного для людей і розвитку населених пунктів. Про новації, інвестиції, проекти ми попросили розповісти голову Бужанської ОТГ Валентину Стадник.

-Валентино Володимирівно, чи вдалося здійснити програму-мінімум, яку ви анонсували , очоливши Бужанську ОТГ?

– Так, сьогодні я можу з усією впевненістю сказати, що перший, і мабуть найважчий етап становлення громади пройдено, і можна вже підбити деякі підсумки. На території громади відкрито автобусний маршрут, розпочато регулярний вивіз побутових відходів, проводяться ремонти в школах і дитсадках,, колишньому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, аби розмістити там ЦНАП. Відкрито власне комунальне підприємство «Добробут», що сьогодні впорядковує вулиці, доглядає за кладовищами, слідкує за освітленням вулиць, ремонтує кладки, загалом – робить максимально зручним повсякденне життя мешканців громади.

– Тепер давайте трохи детальніше по кожному з цих пунктів, адже це варте уваги не лише членів вашої громади, а й сусідніх, які ще мають пройти цей шлях.

– Щодо автобусного маршруту, який поки що працює в тестовому режимі, він був затребуваний всіма жителями сіл, бо, як відомо, місцеві перевізники фактично відмовилися обслуговувати сільських жителів, вважаючи цю справу збитковою. З утворенням ОТГ ми запустили автобус через усі села громади, який курсує тричі в день до райцентру. Люди задоволені і дякують кам’янобрідському підприємцю Володимиру Ставенку, що взявся за вирішення цієї проблеми. Тепер, на прохання жителів села Шубині Стави, плануємо продовжити маршрут і туди, хоч вони і не входять до нашої громади. Створене комунальне підприємство крім своїх безпосередніх обслуговуючих функцій виконує ще одну важливу роль – об’єднує людей. Так було в Кам’яному Броді, коли жителі всієї вулиці, а це одні пенсіонери, вийшли разом з комунальниками ремонтувати аварійну кладку через річку, і в малолюдній Кучківці, куди з’їхалися жителі з усіх сіл, щоб розчистити вулиці від зарослів кущів і дерев.

Окремо слід сказати про ремонт шкіл і дитячих дошкільних закладів, які нещодавно взяли на баланс громади. Тут зараз іде активна підготовка до нового навчального року. Зокрема, в Кам’яному Броді будуємо шкільну їдальню та міняємо, у Яблунівці – ремонтуємо дитсадок, спортзал,завезли туди нові меблі, у Бужанці – стелимо нову підлогу в опорному навчальному закладі. Тут залучили кошти орендарів землі – фермерського господарства «Джугліне», ТОВ «Світанок», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Черкаси –Агронива». Не стоять осторонь і готові прийти на допомогу місцеві фермерські господарства Євгена Головнича, Володимира Ткаченка, Івана Чернишука, Костянтина Борового, Тетяни Шкляр та інших. Ми вдячні їм за розуміння і підтримку у цей нелегкий період становлення громади. Вони платять податки у бюджет, та ще й займають активну громадянську позицію. Надіємось, що до спільної справи долучаться й інші орендарі земель, підприємці та всі небайдужі.

– Валентино Володимирівно, які ще проекти вдалося здійснити вашій громаді?

-На території громади відкрито Центр фізичного здоров’я населення, що розвиває активні види спорту – футбол, волейбол, баскетбол, і планує відродити гандбол. У спорті громада вбачає можливості для культивації здорового способу життя та формування правильних пріоритетів у молоді громади. Уже сьогодні кожне свято у нас не обходиться без спортивних змагань, у громаді відновлюють спортивні майданчики та футбольні поля.

Нещодавно на запрошення Луганського ЦРМС, за сприяння Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», побували у громадах Луганщини, де відвідали громади, які активно готують і впроваджують проекти розвитку, зокрема, Чмирівської, Біловодської, і першої в Україні – Новопсковської громади. Протягом кількох днів ми мали можливість ознайомитися, як втілилися підготовлені громадами проекти безпосередньо на територіях, обмінятися напрацюваннями щодо проектної діяльності. Мене вразила кількість проектів розвитку, підготовлених ОТГ Луганщини та їх якість – і це надихає створювати власні проекти, що розвиватимуть громаду.

У квітні 2019 року було оголошено конкурс з надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП у громадах. Комісія у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, проаналізувала 179 заявок з 24 областей України та відібрала 150 для створення таких центрів, куди увійшла і Бужанська ОТГ. Тепер жителі наших сіл отримуватимуть всі адміністративні послуги в комфортних умовах, не вистоюючи в чергах у райцентрі.

Також нещодавно 45 ОТГ Черкаської області, серед яких й Бужанська громада, підписали Меморандум про співпрацю та партнерство між ГУНП Черкаської області та ОТГ Черкащини по проекту «Поліцейський офіцер громади». Це дасть можливість громадам постійну присутність дільничного офіцера поліції на території ОТГ, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ.

Олександр ЩЕРБАТЮК

14.08.2019 00:04
Переглядів: 2360
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.