Від українських прапорів ворогів корчить як чортів від ладану - Вісті Черкащини

Від українських прапорів ворогів корчить як чортів від ладану

До Дня Державного Прапор та Дня незалежності України у Києві і Лисянці відбулася виставки прапорів з акції «Козацький прапор навколо світу», «Народний бойовий прапор» та «Український прапор – прапор Перемоги». Її доповнила фотовиставка робіт на цю тематику, а також військові шеврони, вимпела, наліпки на військову техніку, автором яких є лисянський художник Олег Ганжа.

Слід зазначити, що за час дії акції «Козацький прапор навколо світу» протягом 2011-2019рр. в якій взяли більше сотні людей, прапор Лисянського козацького полку побував з візитом в 65 країнах світу та двічі на Шостому контенті світу – Антарктиді. У всіх цих країнах прапор Лисянського козацького полку викликав великий інтерес як у туристів так і місцевих жителів. 53 копії військових прапорів з автографами воїнів ЗСУ зберігаються в Лисянському історичному музеї імені Т.Г. Шевченка.

– Акція «Український прапор – прапор Перемоги», це пропалені порохом і осколками знамена 72 ОМБр ЗСУ з позиції «Зеніт», «Авдіївська промзона», шахти «Бутівка» та з «Світлодарської дуги», – розповів один із ініціаторів проведення заходу Олександр Гаврилюк – Від них російських окупантів корчить як чортів від ладану, бо там в боях під цими знаменами боротьби народилося нове покоління вільних людей. Так, в річницю створення 72 ОМБр розвідник Юрій Ульшин з позивним «Грек» (батько трьох дітей, неодноразово поранений) видряпавшись на самісінький вершечок 60-метрової шахти «Бутівка» почепив там великий прапор України розміром два на три метри із тризубом посередині, який виготовили для цього лисянські козаки. Під час збирання на вершину споруди Юра попав під обстріл ворожого снайпера,пошкодив обледенілою конструкцію руку, але він зумів встановити на вершині українське знамено і благополучно спустився вниз. Ця новина підняла бойовий дух бійців та стала новим сюжетом для теленовин, як символ нашої перемоги. З часом прапори з позицій«Зеніт», «Промки» та «Шахти Бутівка» були повернуті козакам. Ці прапори вже стали гордістю і символом незламності бійців АТО для всієї країни, під час патріотичних козацьких заходів в Лисянці, Києві, Івано-Франківську, Черкасах та інших містах та селах України.

Степан ВІЗІРЕНКО

29.08.2019 11:18
Переглядів: 1052
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.