У Тихонівці й досі знаходять рештки літака, який упав тут 60 років тому

У вересні 1959 року біля села Тихонівка в урочищі Кіндратове впав і вибухнув важкий бомбардувальник ТУ-95, дітище відомого радянського авіаконструктора Андрія Туполєва. Цей літак був головною ударною силою військово-повітряного флоту Радянської Армії, мав кілька модифікацій. Перші серійні ТУ-95 почали надходити на озброєння авіаполку, що базувався в Узині сусідньої Київщини. Розміри апарата вражають: довжина — 47 метрів, висота — понад 13 метрів, розмах крил — 50 метрів.

— Я була в буряківничій ланці, ми вже почали копати буряки, щоб на Бужанський завод відправляти, — згадує очевидець цієї трагедії 82-літня Катерина Мальована .— Наша ланка сіла обідати, бо був якраз полудень. Коли чуємо — щось сильне гуде, і в небі показався величезний літак, який летів швидко, але дуже низько. Він був наполовину охоплений полум’ям, за ним тягнулась смуга диму. Ми перелякались і з жахом дивились, як відірвалось одне крило, й він стрімко носом пішов у землю. Гуркіт від удару був такий сильний і землю трусонуло так, що ми попадали за купи буряків та гички, на якій сиділи. В небо шугонув стовп вогню, летіли шматки літака, які блищали, як іскри, на сонці. Потім повалував дим. Це було страшне видовище. Що воно там було у літаку — Бог святий знає, але солдати, яких наїхало багато вже другого дня, три ланки не пускали на поле півтора тижня копать буряки. Вони все щось там колупались, шукали й вивозили. Копошились вони на тому місці чотири місяці, аж на початку січня поїхали.

За словами старости села Сергія Сича, тоді загинули в Кіндратовому четверо тихонівчан: Петро Тарасенко, Андрій Безуглий, Андрій Ставенко та Антін Мельник. За інформацією військових, в літаку згоріло 9 осіб. І через 60 років в урочищі знаходять фрагменти алюмінієвої обшивки літака, який забрав життя стількох людей у мирний час.

Степан ВІЗІРЕНКО

08.11.2019 15:10
Переглядів: 1182
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.