Селяни збунтувалися проти земельного дерибану

Жителі Вотилівки – люди спокійні, працьовиті і терплячі. Принаймні, так було до останнього часу, коли той терпець урвався, і люди вийшли на акцію протесту проти земельного свавілля місцевої влади. Минулої середи в сільському будинку культури яблуку було ніде впасти – давненько, за словами самих вотилівчан, стільки люду не збиралося. Та й кількість запрошених гостей «зашкалювала» – голова райдержадміністрації Володимир Павличук, заступник голови районної ради Олександр Галушка, прокурор району Олександр Іщенко, журналісти телеканалу «1+1», представники ГО «Стоп корупції», депутати районної ради.

Ініціаторами зібрання жителів села стали місцеві активісти, які, дізнавшись про факти дерибану землі працівниками сільської ради, забили в усі дзвони. Вони виявили, що у списках учасників АТО, яким, згідно закону, рішенням сесії сільської ради виділено по 2 гектари землі, невідомо яким чином опинилися родичі сільського голови, секретаря і бухгалтера, які до того ж проживають за межами села, а деякі й країни. Прізвища цих восьми осіб розмістили на величезному плакаті і виставили на загал в залі будинку культури.

– В той час, як жителі села, які мають право на земельні ділянки, а серед них і учасники АТО, і соціальні працівники, і багатодітні матері, роками оббивають пороги сільської ради в надії їх одержати і хоч трішки поліпшити своє незавидне матеріальне становище, його керівники просто використовують момент перебування при владі для задля задоволення власних інтересів, забуваючи про людей. Що це, як не корупційні схеми? На це має бути відповідна реакція правоохоронних органів, – висловила думку більшості член ініціативної групи Валентина Андрущенко.

Прокурор району Олександр Іщенко пообіцяв провести розслідування і притягти до відповідальності винних. Суд, на вимогу громади, має скасувати і рішення депутатів сільської ради, які, як виявляється, з їх слів, зовсім не цікавилися, за що вони голосують, і дозвіл Держгеокадастру з виключенням із списку на одержання земельних ділянок всіх названих псевдоатовців. Принаймні, так хоче більшість жителів Вотилівки, які з жалем говорили про недостойний вчинок свого голови. Адже він чимало доброго зробив для села, і навіть те, що вони холодної зимової пори зібралися в теплому залі будинку культури – теж його заслуга. Однак, в результаті, за недовіру Петру Вишнівецькому проголосували майже всі. У селян завжди в пошані були чесність, справедливість і людяність.

Наступним, не менш важливим питанням на зібранні було – про входження вотилівської громади до складу Виноградської ОТГ, яка нині в процесі формування. За інформацією сільського голови Винограду Миколи Демерзи, до цього об’єднання виявили бажання увійти громади сіл Мар’янівка, Розкошівка, Рубаний Міст, Ріпки, Федюківка. Вибори керівників і депутатів цієї ОТГ мають відбутися наприкінці квітня, тож часу на роздуми майже не залишилося. Вотилівчани, які були одними з ініціаторів такого утворення, одноголосно підтвердили свій намір увійти до складу ОТГ з центром у Винограді. І одним з аргументів, який наводили в підтримку цього рішення, було: «Може, тепер ми будемо розпоряджатися своєю землею за законом і совістю».

Олександр ЩЕРБАТЮК

11.02.2019 08:30
Переглядів: 1838
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.