ПЦУ на Лисянщині вважає, що московський патріархат в Україні має бути заборонений

фото тематичне

У відкритому листі до жителів Лисянщини, прихильники московського патріархату пожалілися, що, мовляв, знаходяться окремі «людці», які навмисне, за гроші або з якихось інших корисливих інтересів розпалюють релігійну ворожнечу, погрожуючи викинути «за борт канонічну православну віру». Вони сьогодні вже всіляко відхрещуються від московської церкви, патріарха кіріла, засуджують війну, але підтримують митрополита Онуфрія, який назвав українських воїнів вбивцями, і категорично відмовляються виходити із складу РПЦ.

На це прихожани Бужанської громади ПЦУ, поки що єдиної на Лисянщині, дали своїм опонентам чітку відповідь: «не можна служити Богові та сатані одночасно. Керівник РПЦ кіріл прямо благословив і ваше вбивство. Бо бомби та ракети не відрізняють церкви та погляди. Тому ми не можемо зрозуміти: чому ви досі з ними? Чому ви досі не вийшли зі складу РПЦ? Що ще має трапитись, щоб ви відкрили очі? Митрополит Епіфаній відкрив для вас двері Православної Церкви України. Відкиньте образи. Забудьте лихе. І заходьте рівними серед рівних. Заходьте додому. Неможливо пристосуватися, говорити на чорне біле, а на біле-чорне. Адже 51 відсоток опитаних українців вважають, що держава взагалі має заборонити діяльність УПЦ МП на території України. Незалежність має бути у всьому, і в релігії та вірі теж».

Голова Бужанської релігійної громади Олексій Багателя вважає неприйнятним, що в такий час прихожани Української православної церкви, як вони її нині називають, піднімають в пресі питання єдиноправильності своєї церкви, мови, нетерпимості до представників інших конфесій. «Я хочу нагадати, що коли наша громада переважною більшістю голосів вирішила вийти з московського патріархату, лисянський настоятель відразу ж прибув у Бужанку з тітушками і почав виганяти людей з церкви. До того ж погрожував розправою та путіним. А як тільки українські військові дали рашистам по зубах, відразу змінив свою шкуру з вовчої на овечу. Але, кажуть у народі, брехнею світ пройдеш, а назад не вернешся».

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Чому церкви московського патріархату на Тальнівщині не поспішають переходити до ПЦУ

Читайте нас також в Telegram!

13.06.2022 11:46
Переглядів: 1168
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.