На Лисянщині знову освітянський скандал - Вісті Черкащини

На Лисянщині знову освітянський скандал

Батьки, учні й учителі села Погибляк на Лисянщині кілька тижнів тому вийшли на протест, вимагаючи не закривати класи в своїй школі. Мовляв, їхній навчальний заклад – сучасний і має все необхідне для отримання знань. Про це вони заявили і журналістам одного з центральних телеканалів, яких і запросили на зустріч.

– Погибляцька школа, яка сьогодні є філією Бужанського навчального опорного закладу, побудована 29 років тому за протекцією одного з впливових обласних чиновників-земляків, і дійсно є однією з наймолодших шкіл району,- прокоментував місцевий депутат Микола Кондратюк. – Розрахована вона була на 200 учнів, яких ніколи стільки тут не було, бо село маленьке, а народжуваність – низька. Зате в ній спорудили єдиний у районі басейн, в якому, щоправда, нікому так і не вдалося поплавати. Зараз у школі на два поверхи навчається 47 учнів. Зрозуміло, що неефективно утримувати таку споруду. Можна зрозуміти батьків, які не хочуть відправляти дітей на науку в сусіднє село, але вже з наступного навчального року доведеться її реформувати, хоч про закриття не йдеться.

Наразі Погибляк ще не визначився із вступом до якоїсь із трьох ОТГ в районі. Найближча – Бужанська об’єднана громада, на яку не припиняється тиск з боку чиновників з вимогою увійти до Лисянської ОТГ, бо, мовляв, та малоспроможна.

Степан ВІЗІРЕНКО

09.01.2020 15:13
Переглядів: 911
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.