На Лисянщині владу покликали до лісу

Лисянські лісівники створюють лісові культури на крутосхилах і ярах, доглядають за приживленням сіянців на вкрай еродованих землях, садять ліси там, де нічого крім бур’яну не росло. Про це розповів і показав заліснені ділянки представникам районної і місцевої влади, депутату обласної ради Володимиру Павличуку головний лісничий Лисянського держлісгоспу Віталій Марусіч, запросивши їх на зустріч.
– Ми висаджуємо такі породи лісових насаджень, які не тільки самі можуть вистояти в досить непростих для інших дерев умовах, а й укріпити прияружно-балочні схили своїм корінням, не дати землі сповзати донизу, – розповів Віталій Марусіч. – Це, як правило, акація біла, яка й росте швидко, й до посух пристосована. Це дерево з глибокою кореневою системою, яке може досягати й найнижчого рівня ґрунтових вод, її деревина має стійкість до шкідників, використовується в промисловості для господарських потреб, квіти – в фармакології. Поміж сіянців акації висадили також вишню повстисту, абрикос, сливу розлогу, щоб і такі ліси люди відвідували з задоволенням. У найнедоступніших місцях ростиме дерен. Бо ліс теж потребує дизайну. Коли він гармонійний і ошатний – це створює відчуття спокою, надійності, захисту.

На знімках: Віталій Марусіч показав представникам влади процес: від сіянців у парниках до повноцінного лісу.

Взагалі ж лісу мусить бути багато, наголосив він. І чим більше його буде, тим ефективнішим буде протистояння тим кліматичним змінам, які сьогодні відбуваються. І допомога влади у розширенні площ під насадження наразі має першочергове значення. Для Лисянщини з її досить ускладненим ландшафтом особливо важливими залишаються захисні ліси, які примножуються щороку. В цілому цьогоріч висадили понад 60 гектарів лісу як на місці лісосічних зрубів, так і захисних лісових насаджень на схилах пагорбів та яруг. Робота велася за змішаною системою: до головної породи вводилися супутні. Так з дубом звичайним висаджували горіх чорний, черешню, модрину.
Головний лісничий звернув увагу і на проблему, яка виникла в останні роки. В лісах масово всихає сосна, яка складає понад 10 відсотків загального лісового фонду лісгоспу. Вона виявилася непристосованою до зниження ґрунтових вод, до яких не може дістатися своєю кореневою системою. Звідси її ослаблення, засилля шкідниками, омелою. Хворе дерево вилучають зі здорового лісу, все частіше призначаються суцільні санітарні рубки. А на місці зрубів працівники лісгоспу створюють насадження з порід, що протистоять хворобам, що уражують сосну. Це дуб північний, горіх чорний, акація біла, гледичія триколючкова. Взагалі, нагадав Віталій Марусіч, територія Лисянщини в давнину була всуціль покрита дубовими лісами. А земля має свою генетичну пам’ять…

Іван СМОЛІЙ

03.07.2020 17:44
Переглядів: 1561
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.