На Лисянщині рейдери хотіли захопити поле

На фото Руслан Коваленко

Минулої п’ятниці у Журжинцях на Лисянщині, відбулася спроба привласнення урожаю соняшника групою невідомих осіб. Згідно пред’явлених документів, вони, ймовірно, входять до громадської організації «Сила. Захист. Честь» зареєстрованої у Черкасах. Про це повідомив нашому виданню місцевий фермер Руслан Коваленко.

– Мене найняла зібрати урожай соняшника Валентина Смола, яка засіяла поле, яке два роки ніким не оброблялося і заросло бур’янами, – розповів чоловік. – Пройшов комбайном кілька загінок, я тут побачив біля поля кавалькаду машин. З них вийшли якісь люди, нарахував їх 27 осіб, і попрямували до мене. Далі все відбувалося як у якомусь жахливому сні: мене викинули з кабіни, почали погрожувати пістолетом щоб я висипав змолочене зерно у їхню вантажівку. Прибула поліція, але вона не втручалася, спостерігала збоку. Увечері ці рейдери, я їх назвав уже «вагнерівцями», навідалися з погрозами вже до мене додому. У мене дружина і чотирирічна дитина, тому я взяв для їхнього захисту карабіна. Зброя зареєстрована, але застосовувати її не збирався. Я написав листи з проханням втрутитися у цю ситуацію вищі правоохоронні органи, Президента України, – каже Коваленко.

Сільський голова Журжинець Ніна Ганич підтвердила факт спроби рейдерства, і пояснила, що поле, на якому посіяли соняшник, раніше було в оренді агрофірми «Злагода», але договір оренди закінчився, і земля довгий час «гуляла», не приносячи у бюджет села жодної копійки доходу. Щоб вона не заростала бур’янами, Валентина Смола вирішила її засіяти соняшником. Це був самозахват, каже вона, але жінка сама викликала інспекторів і оплатила штраф. Як видно, хтось пильно слідкував за цим процесом, бо як тільки визрів урожай, відразу з’явилися ці хлопці.

За останніми повідомленнями, роботи у полі зупинені. Тут чергують члени рейдерської групи. Проживають вони, вірогідно, у Звенигородці, наймаючи квартири.

Фермери, з якими я спілкувався, переконані: рейдерство було б неможливим, якби у нас не ухвалювалися закони, що сприяють захопленню чужої власності. Але як припинити це неподобство, коли чимало владців самі причетні до цього.

Іван СМОЛІЙ

 

02.09.2020 13:57
Переглядів: 6143
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.