Лисянка задихається в диму

В останні роки в період збирання городини на території Лисянки населення постійно скаржиться один одному на затруднення дихання через дим, особливо в жаркі вечірні години дня, коли дещо спадає спека і хочеться провітрити оселю. Але запах їдкого диму не дає можливість це зробити, особливо страждають літні люди і діти з легеневими хворобами. Щодня Лисянку, яка розташована у місці, яка нагадує велетенську чашу, у вечірні години по вінця наповнює отруйна хмара.

Прокоментувати ситуацію ми попросили інспектора управління фітосанітарної безпеки в Лисянському районі Наталію Цуп: «При районній адміністрації вже створено комісію з включенням спеціалістів різних служб: екології, санстанції, управління сільського господарства, держпродспоживслужби, надзвичайних ситуацій, пожежної безпеки, патрульної служби що має право згідно чинного законодавства забороняти, в даному випадку населенню, вчиняти протиправні дії з порушення прав на безпечне для життя і здоров’я проживання. Нагадаю, що самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено штрафи від 170 до 340 гривень на громадян та від 850 до 1190 гривень на посадовців. За повторні порушення ці штрафи збільшуються на громадян від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та юридичних осіб від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей. Адже при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кілограм мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно обробляємо від колорадського жука. Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

В соціальних мережах лисяни нарікають на те, що стуація вийшла з-під контролю і пропонують самим проводити рейди дворами, піднімати в повітря квадрокоптери щоб виявити місце, де палять сміття, знімати все на відео і викладати в Фейсбук, потім зулучати відповідні органи для реагування.

Степан ВІЗІРЕНКО

07.09.2019 11:45
Переглядів: 975
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.