Із державною землею коїться ”щось незрозуміле і підозріле”

Останнім часом сотні гектарів то виставляють, то знімають із земельних аукціонів, змушуючи шоковані села чекати, коли ж хтось нарешті отримає шанс взяти цю землю в оренду і вони нарешті перестануть втрачати сотні тисяч гривень прибутку з оренди своєї землі.

«У нашого села орендували 88 гектарів землі – до середини лютого цього року. Орендувало підприємство «Біле Озеро», що вирішило не продовжувати оренду – відтак, згідно законодавства, 55 гектарів цієї землі що мали призначення «землі запасу і резерву», було виставлено на аукціон ГУ Держгеокадастру у Черкаській області. Уявіть собі наше здивування, коли землі ці із аукціону було знято, а на наші листи ГУ Держгеокадастру надійшла відповідь, що наразі на ці землі готуються документи і все це потребує часу! Це і незрозуміло, і підозріло, – констатує голова Хижинської сільської ради Сергій Ярошевський. – Поки земля не отримає орендаря, ми втрачатимемо немалі суми – від 150 до 200 тисяч гривень за рік. Уявіть, наскільки потрібні селу такі кошти!

А ще у нас роками чекають на свої земельні ділянки і вчителі, і лікарі. їх у селі до 70 осіб – і кожен, за законом, має право отримати до 2 га землі. А ці люди отримують відписки, із яких ми просто дивуємося. ГУ Держгеокадастру надсилає їм відмови, у яких ідеться про прибережну зону, хоча ті землі в ній зроду не були. Таке враження, що намагаються придумати абищо, аби тільки ту землю людям не дати».

У червні цього року лише у Лисянському районі знято із земельного аукціону майже 185 га, без зазначення будь-яких причин. Загалом же, із початку року із аукціону знято 57 земельних ділянок загальною площею майже 850 га. Якби право на оренду цієї землі було продано з аукціону, села могли би отримати мінімум 4.6 млн, грн. щороку.

Тож такі дії земельних чиновників, обурюються жителі району, ще можна було б зрозуміти, аби землі ці виводилися з аукціонів для передачі у власність соціальній сфері села (медикам, вчителям) або учасникам АТО. Але ж ні – люди сидять без землі, а села – без прибутку. У виграші залишаються лише земельні чиновники, що – так дивно і підозріло для людей – керують землею «у ручному режимі».

Олександр ЩЕРБАТЮК

21.09.2017 10:24
Переглядів: 1194
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.