Бюджетні проїдання. Чому заздрять жителі громад на Лисянщині - Вісті Черкащини

Бюджетні проїдання. Чому заздрять жителі громад на Лисянщині

Фото тематичне

Головною темою, яку обговорювали на початку нового року жителі Лисянської і Виноградської ОТГ стали бюджети цих громад, прийняті напередодні.

«Наші чиновники ОТГ собі на зарплати знайшли 11 мільйонів гривень. І це при тому, що дефіцит бюджету складає 14 мільйонів гривень. Це означає, що середня зарплата в ОТГ складає 14100 гривень, адже у структурі ОТГ працює 65 осіб. На минулій сесії голові ОТГ з ініціативи депутатів від партії «За майбутнє» було встановлено щомісячну надбавку селищному голові «за особливі умови праці» – 80 % та «за складні умови праці» – 50 %. Більшість депутатів, як не прикро, це рішення підтримали», – вибухнули соцмережі.

За словами депутатки селищної ради Тетяни Нестерук, коштів вистачить лише на зарплати податки і захищені статті витрат. На все інше грошей не буде. «Як голові бюджетної комісії минулого скликання, мені відомо що є погоджений проєкт реконструкції їдальні у Лисянській ЗОШ №2, котельні будинку культури. Крім того, вже треба було, нарешті, розробити проєкт розміщення сміттєвих баків у селищі. У бюджеті на ці роботи коштів не закладено. А щодо преміювання голови, за минулої каденції, при дефіцитному бюджеті, про це навіть мови не було», – обурюється вона.

Батьки дошкільнят скаржаться на рішення про скасування безкоштовного харчування у дитсадках, яке ініціював попередній голова. Тепер вони мають платити 50 відсотків від вартості обіду і заздрять мешканцям сусідньої Водяницької громади, де будуть харчувати безкоштовно не лише садочки, а й школи.

У Лисянській селищній раді з’явилася цікава коаліція з восьми депутатів партії «За майбутнє», трьох представників «Самопомочі» та «ЄС», одного депутата з «Батьківщини» та двох «Черкащан». Цих 17 голосів з 26 вистачає щоб приймати потрібні рішення, які нібито «коригує» депутат обласної ради від партії «За майбутнє» Олександр Вельбівець, який не пропускає жодної сесії селищної ради.

Бюджет Виноградської територіальної громади склав 36 мільйонів гривень. Зокрема, у галузь освіти «зайшло» 13 мільйонів гривень державної субвенції, плюс 12 мільйонів – з бюджету громади. Цього вистачить, щоб не закривати школи в громаді. На апарат чиновників Виноградської ОТГ депутати виділили 4 мільйони гривень, 1 мільйон 700 тисяч гривень – на медичну галузь громади, але при цьому завідуючих ФАПів перевели на 0, 75 ставки.

Крім того Виноградська ОТГ виділила кошти на утримання Лисянської ЦРЛ, а от обіцяний цілодобовий стаціонар у Виноградській лікарні так і не запрацює, його навіть в проєкті немає. «На розвиток Виноградської сільської територіальної громади в бюджеті на 2021 рік виділено 0 гривень».

А от 9 ОТГ Черкаської області нещодавно стали переможцями конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку. Серед переможців – сусідня Бужанська ОТГ. А Виноградська ОТГ, навіть не подавала проєкт на конкурс! А навіщо, в нас і так все кучеряво, і нам не потрібні грантові кошти!, – розчаровано говорить житель Вотилівки Владислав Лациба.

Іван СМОЛІЙ

05.01.2021 12:17
Переглядів: 1107
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.