У Катеринопільському інклюзивно-ресурсному центрі обстежують дітей та здійснюють корекцію розвитку

Сучасний стиль життя провокує проблеми, з якими раніше люди стикались в рази рідше. Йдеться про розвиток дитини. Дуже часто сучасним батькам «не до дітей». Увімкнуть їм мультики, та й годі. А згодом дивуються, що малюк у 6 років не розмовляє. Звісно, це не єдина причина, що може спровокувати порушення мовлення. Їх значно більше. Але й таке трапляється.
– Я раніше не думала, що з маленьким сином треба постійно розмовляти, – розповідає 24-річна Марина. – Вважала, якщо я його годую, одягаю, ходжу з ним гуляти, то я хороша мама. Ще й знайомі мене заспокоювали, буцімто, прийде час і син сам заговорить. Опам’яталась, коли зрозуміла, що Колі треба в школу, а він майже не балакає. Каже тільки окремі слова: «дай», «на», «хоцу це». В мене був шок. Кинулась по спеціалістах. А кожен питає: «Чому звернулись так пізно?
Щоб не було пізно, треба не спускати все «на авось», а щодня працювати з дитиною. Займатися її розвитком, а коли бачиш, що не справляєшся або щось іде не так – чим швидше звернутися до фахівців.


Саме такі послуги на безкоштовній основі надає Катеринопільський інклюзивно-ресурсний центр, що відкрився у 2018 році. Тут працюють з дітками, які мають особливі освітні потреби, тобто, з тими, що мають інтелектуальні, мовленнєві порушення, порушення опорно-рухового апарату, труднощі в навчанні тощо. Першочергове завдання центру – комплексне обстеження дитини за 5-ма аспектами (фізичний розвиток, мовленнєвий, когнітивна сфера, емоційно-вольова сфера, навчальна діяльність), яке здійснюється на основі американських методик. Відповідно до його результатів діти направляються на індивідуальне або інклюзивне навчання, що проходить тут же.
Центром керує досвідчений педагог Лариса Ситник. Тут працює два логопеди – Валентина Біленька та Ірина Курінна, дефектолог (Курінна) та практичний психолог – Яна Джус. Відкрита вакансія вчителя-реабілітолога, який би здійснював корекцію фізичних вад дітей, але такого поки ще не знайшли. Всі дні, крім середи, заняття за графіком. Середа – комплексне оцінювання. Уроки з 8-ої години. З меншими дітками (до 5 років) працюють 15-20 хв., а зі старшими – 20-25 хв..
Наразі спеціалістами центру обстежено 78 діток. Деякі з них уже завершили корекцію. Зараз центр відвідує 36 дітей (з Катеринополя, Пальчика, Ямполя, Бродецького, Розсохуватки, Гуляйполя). Фахівці установи надають послуги також Єрківській та Мокрокалигірській ОТГ.


– Ми закликаємо всіх батьків не зволікати з корекцією. Якщо в 2 роки дитинка не розмовляє, то це вже підстава привести її до логопеда. Потім буде значно складніше надолужити втрачений час. У нас дуже багато обладнання. Діти отримують якісну фахову допомогу, займаються із задоволенням, навіть не хочуть повертатись додому. Адже в центрі багато іграшок, конструкторів, розвиткових матеріалів. На дистанційне навчання нас не переводили, оскільки ми працюємо індивідуально. Можливо, будуть зміни, якщо потрапимо до червоної карантинної зони.
Для тих, хто хоче детальніше ознайомитись із роботою Катеринопільського інклюзивно-ресурсного центру, отримати цінні поради для розвитку дітей, нагадаємо, що це можна зробити через офіційну сторінку закладу у мережі «Фейсбук».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

20.11.2020 09:00
Переглядів: 1802
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.