Чи відновлять рейс «Катеринопіль-Ямпіль»?

Мешканці ямпільського напрямку Катеринопільської громади на Черкащині потерпають через відсутність автобусного сполучення з Катеринополем, де й лікарня, й базар й основні магазини.
«Уже понад півтора місяці не курсує рейс «Катеринопіль-Ямпіль». Він і так не щодня ходив, лиш у понеділок, середу й п’ятницю, а тепер зовсім не їздить. Це створює страшенні незручності. Добре тому, в кого є авто, для нього питання частково зняте. А решті людей що робити? Особливо пенсіонерам з 2-3 тисячами пенсії. Витрачатись на таксі, щоб таблеток в аптеці купити? Допоможіть відновити рейс!» – телефонують до редакції мешканці Пальчика та Луківки.
«На даний час у нас є перевізник, який має бажання працювати на цьому напрямку. Він планує відкрити рейс «Ямпіль-Катеринопіль», а потім додатково ще й «Катеринопіль-Звенигородка». Збирався після свят обговорити це з керівництвом Катеринопільської громади. А взагалі зараз багато маршрутів перевізники закривають, бо субвенцій немає, дотацій нема, пільгові категорії ніхто не відміняв, перевізникам гроші не відшкодовуються, тому вони просто залишають рейси. Проводяться конкурси, на конкурсах ніхто цих рейсів не забирає. Покинуті рейси на Новоархангельськ, «Звенигородка-Тальне» через Лоташеве. На Катеринопільщині багато вже рейсів похоронено», – коментує Катерина Іванова, начальниця Звенигородської автостанції, у підпорядкуванні якої є й Катеринопільська.
На думку посадовиці, таку ситуацію спричинили багато факторів. «Люди часто нехтують автобусом, – пояснює, – добираються попутками. Інколи перевізники навіть не можуть відшкодувати витрати на паливні матеріали. А що тоді говорити про амортизацію, зарплату водіїв, податки? Треба, щоб були якісь субвенції. Раніше вони виплачувались державою, а зараз їх перевели до компетенції органів місцевого самоврядування, щоб ці питання вирішувались на місцях. А на місцях вони здебільшого не вирішуються. Якби зробили монетизацію пільг, доплачували пільговикам, усі брали квитки, то все було б інакше. А поки що так. Наразі на грані закриття навіть Катеринопільська автостанція, бо люди її переважно ігнорують, очікуючи на автобуси по закутках. А що робитимуть у дощ? У сніг? Якщо хороша погода, їдуть на попутках, а якщо погана – дай автобус!»
Староста Пальчика, Луківки та Ямполя Микола Бобров повідомив, що перемовини між перевізником та керівництвом громади відбулись. Попередньо погоджено, що рейс «Катеринопіль-Ямпіль» курсуватиме з 14 січня, заїжджаючи в Луківку та центр Пальчика.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: У Катеринополі відновили маршрут на Кобилянку

13.01.2022 10:40
Переглядів: 679
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.