“Нехай розкидають мої кістки” – 11 лютого моляться відважному архієрею

11 лютого християни згадують перенесення мощей святого мученика Ігнатія Богоносця. Це один із перших архієреїв церкви, був єпископом древнього міста Антіохія – нині це територія Туреччини.

Ігнатій народився орієнтовно у 35 році в Римській імперії. Подорослішавши, став учнем апостола Івана Богослова. Постійно проповідував слово Боже перед людьми та навертав язичників до християнства. Ставши єпископом Антіохії – жорстко виступив проти переслідування віруючих, які почалися в імперії. Також постійно проповідував серед християн аби зміцнити їх дух.

За часів імператора Траяна, який почав правити з 98 року, преподобний Ігнатій був арештований і привезений на суд у Рим. По дорозі він устиг написати сім листів до різних церковних громад. Уперше в них використав вислів “Вселенська Церква” .

Християни Риму хотіли врятувати Ігнатія від смерті.

“Ніщо мені не в радість – ні зриме, ні незриме. Тільки б зустріти Ісуса Христа. Нехай розкидають мої кістки, відрубають члени, змолотять в порох все тіло. Нехай прийдуть муки – тільки би зустріти Ісуса Христа”, – відказав їм святий, згідно церковних переказів.

Ігнатій був кинутий на розтерзання звірів у 107 році. Його кістки зібрали інші християни та поховали у Римі. Згодом мощі перенесли до Антіохії. Але у середині VII ст. останки мученика знову перепоховали у Римі – в церкві святого Папи Климента.

Учора церква згадувала преподобного Єфрема Сирина, який народився на початку IV ст. в Месопотамії. Батьки виховали його у християнських традиціях. Подорослішавши, Єфрем отримав сан священика та почав проповідувати слово Боже перед людьми. Його уміння говорити і переконувати було настільки сильним, що чимало вельмож дослухалися до його слів та намагалися дотримуватися тих вказівок і прохань, які озвучував преподобний.

gazeta.ua

11.02.2022 09:13
Переглядів: 317
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.