^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.02.2016 13:22
638 переглядів
0 коментарів
Учнів Кайтанівки русифікують?

Половину навчального року учні 7 класу Кайтанівської школи в Катеринопільському районі навчалися без обіцяних міністерством освіти підручників. 28 січня їх нарешті доставили.

– Побачене обурило не лише мене, – каже вчитель Володимир Клеценко. – На шість учнів сьомого класу, невеличкої сільської школи, де я працюю вчителем, привезли три підручники української мови, два історії України і шість (!) «русского язика». Чув, що міністр освіти – великий патріот України. Але чому в той час, коли два роки триває російсько-українська війна, учнів україномовної школи, в якій жодна дитина не розмовляє російською, хочуть виховати носіями «русского міра»?

– Для учнів 4-7 класів потрібно 5270 підручників, – каже начальник відділу освіти Катеринопільської райдержадміністрації Микола Ткаченко. – Підручників із фізики потрібно 190 привезли – 90, математики – 180 є 70, англійської для 7 класу треба 181 привезли – 91, для 4 класу із 220 забезпечили 110. Російська мова вивчається факультативно. Її замовили найменше – 41 книжку. Всі й отримали.

Ситуацію коментує керівник департаменту освіти Черкаської обласної адміністрації Валерій Данилевський.

– Річ у тім, що для учнів 4 та 7 класів міністерство надрукувало лише половину підручників. Тому й дали лише половину від замовленого. Я достеменно не знаю, чому цю школу 100% забезпечили підручниками російської мови. Мабуть у Кайтанівці, замість того, щоби вивчати в якості другої іноземної німецьку чи французьку мову, пішли шляхом найменшого опору й вибрали російську. Підручників з російської мови, до речі, теж надрукували лише половину від потреби. Очевидно котрась із шкіл повністю відмовилася від російської, тому школу в Кайтанівці забезпечили на 100%. Ніякого політичного підтексту я тут не бачу.