Як молоді вчителі на Тальнівщині продовжують тримати освітянський стрій

На сьогодні вчителі, попри всі випробування часу – і у масках на обличчях, і дистанційно, а зараз і під звуки повітряної тривоги – продовжують тримати свій стрій і навчати дітей. Молоді освітяни з Мошурівської загальноосвітньої школи на Тальнівщині, з якими ми поспілкувалися напередодні їхнього професійного свята, продовжують працювати та вчити маленьких українців.
Мирослава Москаленко працює вчителькою фізики та інформатики. Більше 5-ти років навчає дітей у Мошурові. Для неї її ж рідна школа стала роботою, адже саме тут вона виросла і здобувала шкільну освіту, а тепер дає знання іншим.
– Ні на мить не пожалкувала, що обрала цю професію. Маю велике бажання навчати дітей здобувати знання, пояснювати і переконувати їх в тому, чому для них це потрібно. У сучасному світі розвинутих технологій знайти будь-яку інформацію для кожного не є проблемою, а от з’ясувати її достовірність – ось це треба вміти. Тому насамперед навчаю дітей правильно шукати інформацію, – розповідає Мирослава Володимирівна.
Конфліктні ситуації, каже, криком не вирішує. Намагається зі своїми учнями бути партнерами, чи навіть друзями, щоб вони з легкістю могли запитувати її те, що їх цікавить. У дистанційному навчанні Мирослава Володимирівна шукає тільки плюси. Це, каже, своєрідна мобільність, здатність людини пристосуватися до нових умов, з чим потрібно справлятися, як і з певним випробуванням. Повсякчас вона допомагає налаштовувати дистанційний процес навчання і своїм колегам-вчителям.
У школі молода вчителька своєю працелюбністю та бажанням бути корисною для дітей заслужила неабиякий авторитет від колективу. Поза тим, Мирослава Володимирівна разом з чоловіком виховують двох дітей. Жінка щиро вірить у переможне подолання ворога нашими захисниками і у прогресивний розквіт своєї країни. Каже, постійно намагається розвиватися, чим показує приклад учням. В одній із соціальних мереж створила свою сторінку, де записує коротенькі цікаві та навіть кумедні відео, пов’язані з роботою. Все це, каже, для того, щоб бути ближчою до дітей, щоб заохочувати їх до навчання.


Тальнівчанин Едуард Тичук – вчитель фізичної культури у Мошурівській загальноосвітній школі. Молодий спеціаліст, прийшов на цю посаду тільки минулого року. Обрав професію вчителя саме тому, що дуже любить дітей, легко знаходить з ними спільну мову. З дитинства йому подобалося займатися спортом, пригадує, що найбільше часу проводив у спортивному залі. Тому й надалі хотів залишатися у спорті і навчати любові до здорового, активного ритму життя інших.
Натепер, зі слів Едуарда Валерійовича, найголовнішим для нього є заохочувати учнів займатися фізичною культурою. Для цього, каже, намагається робити цікавими свої уроки і обов’язково гуртує дітей, тоді разом вони охочіше виконують завдання. Зауважує, що дистанційне навчання суттєво обмежує рухливість учнів, тому повсякчас на уроках пояснює дітям, чому дуже важливо вести активний спосіб життя.
У свій вільний час, якого, як наголошує вчитель, не так і багато, може грати з друзями у баскетбол. Окрім роботи у школі Тичук уже 7 років займається вирощуванням декоративних насаджень, а також тримає пасіку, де має 30 вуликів. Минулими вихідними Едуард Валерійович одружився, тому побажаємо молодому подружжю жити в гармонії, взаєморозумінні під мирним небом своєї Батьківщини.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте нас також в Telegram!

30.09.2022 09:30
Переглядів: 1641
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.