Звенигородщина лідирує з кількості порушених за шахрайства справ

Фото з інтернету

Звенигордщина є лідером з кримінальних справ пов’язаних із шахрайством. З початку року вже є понад 20 кримінальних проваджень за статтею 190 кримінального кодексу. Довірливі люди віддають гроші незнайомцям за неіснуючі товари та без остраху діляться особистими даними. Зловмисники ж заробляють на цьому чималі кошти.

  • В стані оперативної обстановки на території Звенигородського району можна виділити велику частину кримінальних правопорушень таких, як шахрайство, – говорить начальник Звенигородського райвідділу поліції Олег Міщенко. – У відсотковому значенні їх значно більше, якщо порівнювати з іншими районами. Найпоширеніші афери відбуваються через соціальні мережі та сайти оголошень. Дуже обережними треба бути, коли мова йде про передоплату за той чи інший товар. Те ж саме, коли злочинці виманюють особисті дані.

Нещодавній випадок із  звенигородчанкою показав професійність злочинців. Жінка добровільно оформила кредит та віддала його незнайомцю.

  • Потерпіла оформила кредит в онлайн-банку, – пояснює поліцейський. – Сума чимала: 17 тисяч гривень. Щодо «купівлі» товарів в інтернеті теж є багато випадків, коли звенигородчани віддавали гроші за неіснуючі речі. Деякий час тому в одному із сіл Звенигородського району ми виявили групу осіб, які направлено займалися нібито продажем всякої всячини. Зрозуміло, що нічого в них не було. Зловмисник, наприклад, йшов вулицею й помітив чужий велосипед. Сфотографував його з усіх боків і виклав в інтернет продавати, як свій. Брали передоплату, скажімо, 300 гривень. І їм цього вистачало. Згодом назбирувалася чимала сума.

Починали зловмисники з того, що купували банківські картки в учнів профтехучилища за кілька сотень. Ті віддавали аферистам всі необхідні дані до них. Гроші потім жертви скидали саме туди. Злочином займалися такі ж студенти.

У райвідділі поліції розслідується афера з примарною автівкою. Звенигородчанин, аби не втратити дешеву пропозицію, виклав 25 тисяч гривень в якості передоплати.

Анатолій Бузина

Читайте також: «Власник ще навіть не помітив викрадення автомобіля, як поліцейські вже знайшли його»

11.02.2020 14:17
Переглядів: 1302
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.