Злочинці украли пам’ятник Шевченку (оновлено)

18 серпня до поліції Черкас надійшло повідомлення від голови села Шевченкове Звенигородського району. Він повідомив, що невідомі викрали пам’ятник Тарасу Шевченку, який розташований при в’їзді в село.

За словами голови, пам’ятник був бронзовим.

Скульпутра називається “Тарас малює”. Свою точку зору стосовно крадіжки монументу в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомила генеральний директор Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” Людмила Шевченко.

За її словами, це була авторська скульптура. ЇЇ виготовив відомий київський скульптор Анатолій Кущ. Пам’ятний знак був встановлений 1988 року. І протягом 30 років скульптура слугувала дороговказом до Батьківщини Кобзаря та виконувала функцію естетичного обрамлення шевченківських місць.

“Це втрата мистецького значення. Всі скульптури, які є авторськими, вже неповторні, єдині в своєму роді як мистецький витвір. І цей інцидент показує одне: людському цинізму немає меж”, — сказала Людмила Шевченко.

Зазначимо, що у 2015 році на малій Батьківщині Тараса Шевченка викрали ягня із скульптурної композиції “Мені тринадцятий минало”. Скульптуру так і не знайшли.

Нагадаємо, викрадачів бронзової скульптури “Тарас малює” шукає поліція.

18.08.2016 20:36
Переглядів: 1316
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.