Ветеран АТО зі Звенигородщини, «воюючи» з чиновниками, отримав перемогу - Вісті Черкащини

Ветеран АТО зі Звенигородщини, «воюючи» з чиновниками, отримав перемогу

Фото тематичне

Як відомо, в систему пільг, передбачених учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, входить і першочергове надання земельних ділянок, зокрема і для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної приватизації. Документи на володіння такими ділянками отримали вже понад 200 учасників антитерористичної операції зі Звенигородського району.

Добивалися колишні воїни обіцяної їм землі по-різному. Декому доводилося не раз оббивати пороги тієї чи іншої організації, проте в цілому органи влади, окремі сільські голови й керівники місцевих сільгосппідприємств надавали їм підтримку та сприяли в отриманні землі.

Оскільки знайти вільні площі для вчорашніх бійців на Звенигородщині, як і в інших районах, досить складно, в більшості випадків вирішення цієї проблеми залежить в основному від господарників, які мають поступитися землею, що перебуває у їхньому постійному користуванні. Так, саме завдяки розумінню директора фермерського господарства у Хлипнівці Юрія Тарасевича, одинадцять учасників АТО отримали офіційні документи на земельні наділи у межах тамтешньої сільської ради. Таким же чином стараються вирішувати цю проблему в інших населених пунктах району, як от і в Пединівці, де чотирнадцять колишніх захисників східних рубежів України отримали землю.

Проте отримати наділи ветеранам АТО стає все складніше, оскільки вже сама процедура оформлення документів займає не місяці, а роки. Та й «вільних» земель стає все менше. Через це та корупцію у «верхах» й доводиться вчорашнім бійцям буквально виривати те, що їм гарантоване законом. Так, майже чотири роки поспіль «воював» з районними і обласними чиновниками відомий на Звенигородщині захисник Євромайдану і ветеран Антитерористичної операції Володимир Маламуж, який взявся «вибивати» землю для своїх бойових побратимів. Долав при цьому, починаючи з 2015 року, всеможливі бюрократичні та корупційні перепони. І таки добився поставленої мети: нещодавно всім шістнадцятьом виділили по 1,74 гектара землі з державного ресурсу.

При цьому документи на земельні наділи отримали і сім’ї загиблих на Сході звенигородців – Романа Кузьміна, Максима Фролова та Володимира Шукліна.

– Велику допомогу у виділенні цих наділів надали нам тодішній губернатор Черкащини Роман Боднар та директор НТФ «Урожай» Олександр Воскобойнік, – каже Володимир Маламуж. – Аби не вони, оббивати мені й далі високі пороги всеможливих установ.

До речі, отримавши свої довгождані гектари землі, їх нинішні власники майже відразу ж здали їх в оренду «Урожаю».

 Михайло НЕЧАЙ

23.11.2020 14:24
Переглядів: 466
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.